Avaleht

Tööandjate tund: Tööandja maksab jäiga tööõiguse eest rängalt

“Tööandjate tund” külalisteks on sel korral Tööinspektsiooni peadirektor Kaire Saarep, kinnisvara korrashoiuettevõtte SOL Baltics juht Rinel Pius ja tervishoiuettevõtte Meliva juht Marja-Liisa Alop.

Seekord on “Tööandjate tund” saate fookuses on töötamise ja tööturu paindlikkus. Ehkki nii tööandjad kui töötajad tahavad üha enam, et tööturg oleks paindlikum – näiteks saaks tööaega omavahel kokku leppida, ise tööaega ja koormust määrata –, siis seadused seda alati ei võimalda ja nii kannatab ettevõtete konkurentsivõime.

Saate külalisteks on Tööinspektsiooni peadirektor Kaire Saarep, kinnisvara korrashoiu-ettevõtte SOL Baltics juht Rinel Pius ja tervishoiuettevõtte  Meliva juht Marja-Liisa Alop ning otsitakse vastust, mis vajab paindlikumaks muutmist ja kuidas seejuures nii töötajate kui tööandjate huve kaitsta ning petturite ja paha soovijate kahju vältida. Juttu tuleb ka viimase aasta jooksul jõustunud uuendustest tööõiguses ehk kaetud saavad mõisted muutuvtundide pilootprojekt, iseseisva otsustuspädevusega töötaja, kaugtöö vastutuse jagamine, tööampsud ja veel paljust muust.

Saadet juhib Tööandjate keskliidu kommunikatsioonijuht Rivo Sarapik.

Kuula saadet siit:

Saade on valminud rahvusvahelise koostööprojekti Norway Grants „Facilitated access to work through flexible work“ (2022/348366) raames.

Kuula ka “Tööandjate tund” varasemaid saateid! Varasemates saadetes on jutuks olnud tööturu olukord, rohepööre, inseneride kriis, majanduse konkurentsivõime kasvatamine, innovatsiooni edendamine, tööjõukriisi lahendamine ja palju muud.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields