Avaleht

Tööandjate tund: vähene ambitsioonikus peletab Eestist sadu miljoneid eurosid

“Tööandjate tund” 2024. aasta viiendas saates on külas Chemi-Pharmi juht Joonas Lahe (vasakult), trüki- ja pakenditööstuse liidu juht Katre Savi ja Tööandjate keskliidu innovatsiooni käivituskoja juht ja OIXIO Grupi juhatuse esimees Ivo Suursoo.

Eesti majandus vajab hüpet järgmisele arengutasemele, et saaksime müüa tooteid ja teenuseid kallimalt. Selle saavutamisest lahutab aga üks oluline komponent.

Kui liidame kõikide Eesti ettevõtete käibed kokku, saame suurusjärgu 80 miljardit, umbes sama palju käivet teeb Disney Corporation. Kindlasti on Eestis kümme või sadakond vähemalt sama head ideed, ütles OIXIO Grupi juhatuse esimees ja Tööandjate keskliidu innovatsiooni käivituskoja juht Ivo Suursoo. Ta nentis saates “Tööandjate tund”, et Eesti suur küsimus on, kuidas leida võimalus ja ambitsioon see teoks teha.

„Oleme põhjusega uhked selle üle, et toome aastas 300-400 miljonit eurot välisinvesteeringuid. Aga, kui samal ajal kaks korda nii palju jääb Eestisse tegemata, siis see teeb murelikuks,“ rõhutas Suursoo. „Ja see on majanduskeskkonna küsimus.“

Milline majandusruum on konkurentsivõimeline ja investeeringuid meelitav ning mida peavad selle saavutamiseks tegema ettevõtjad ja riik, sellest räägivad saates Ivo Suursoo, Chemi-Pharmi juht Joonas Lahe ja trüki- ja pakenditööstuse liidu juht Katre Savi. Saatejuht on Rivo Sarapik.

Kuula “Tööandjate tund” värsket saadet Äripäeva raadiost või Tööandjate Spotify kanalist!

Selleks, et meie raadiosaadete kuulamine veelgi mugavamaks teha, leiad nüüd “Tööandjate tund” saated ka Spotifyst. Kuula sulle sobival ajal ja kohas, kas või mitu saadet järjest!

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields