Avaleht

Tööandjate konverents “Tuulelohe lend” keskendub Eesti kestmisele

Eesti Tööandjate Keskliidu konverents Tuulelohe Lend 2018 keskendub tänase Eesti kõige suuremale väljakutsele – vähenevale rahavastikule ja sellest tulenevatele probleemidele.

Konverents toimub 4. aprillil Swissotelis. Konverentsi käigus otsitakse vastuseid järgmistele dilemmadele: 100 aastat iseseisvat kestmist peaks olema andnud meile juba mõningase kogemuse püsima jäämiseks. Kas ikka on? Rahvastik vananeb, töökäsi napib, valitsus tõstab makse ja aktsiise ning plaanib võtta laenu meie laste arvelt. Tööandjate eesmärk on defineerida kes on “meie” ja mida tähendab “kestma”? Kas mõistame neid asju üheselt või näeme erinevaid võimalusi. Kas ja kuidas me kestame ja millist riiki siis peame, kui meid on 800 000? Kas see on kriis või pole seda? Kui see on kriis, siis kuidas sellele vastu astume?

Olukorra tõsidusele vaatab keele ja kultuuri perspektiivist otsa politoloog Rein Taagepera, kes hoiatas meid juba 13 aastat tagasi demograafilise vetsupoti efekti eest. Eesti inimarengu aruande põhjal teeb järeldusi ja ennustab tulevikku rahvastikuteadlane Tiit Tammaru. Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere võtab vaatluse alla looduses toimuvad muudatused, millest möödapääsu meil pole. Eestis elav venelane Katja Danilova annab edasi oma mõtteid Eestist, siin elamisest ja Eesti tulevikust. Noor ja tegus kodanikuaktivist Martin Noorkõiv kõneleb Eestist tänapäeva noorte jaoks ja sellest, millisena näeb ta oma elu Eestis. Eesti naispoliitikud kõnelevad võimalikest lahendustest meie rahvastiku probleemile ja püüavad vestlusringi käigus paika saada lahenduskomplekti, mis meie riigil kesta aitaks.

Vaata lisaks ja tutvu programmiga http://www.tuulelohe.ee

Siit saab konverentsile registreeruda. Soodushinnaga registreerumine kestab kuni 16. märtsini.

Konverentsi sekretariaat

Projektijuht: Silja Mägi, conference@employers.ee, +372 5340 5426
Sisujuht: Liisi Maria Muuli, liisi@employers.ee, +372 5621 7887

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields