Avaleht

Esita kandidaat konkursile “Parim praktikakoht 2022”

Eesti Tööandjate Keskliit kutsub ettevõtteid kandideerima parima praktikakoha konkursil. Konkursi eesmärk on tõsta esile tööandjaid, kes pakuvad õppuritele praktikavõimalust. Avalduste esitamise tähtaeg on 12. juuni 2022.

Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entsoni sõnul on seitsmendat aastat korraldatava konkursi mõju märkimisväärne. “Osalemine parima praktikakoha konkursil on on muutunud osaks tööandja kuvandist, mis viib noorteni sõnumi edukast ettevõttest, kuhu tahetakse praktikale ja tööle minna,” sõnas ta. “Uuena pakume sellest aastast tööandajatele võimalust osaleda mentorhommikul, kus oma kogemusi jagavad ettevõtted, kes on praktika pakkumisel esirinnas. “Räägime, mis on võtmetegurid praktika õnnestumiseks nii praktikakoha kui praktikandi vaates,” selgitas Entson.

Eelmisel aastal parima maakondliku praktikapakkuja võidu viis koju Incap Electronics Estonia OÜ. “Incap on pidanud noorte väljakoolitamist ja neile praktilise töökogemuse pakkumist alati väga oluliseks. Esiteks aitab see näidata elektroonikasektorit põneva ja atraktiivse karjäärivalikuna ja panustada järelkasvu. Teiseks pakub praktika noortele võimalust lisaks koolipingis saadud teadmistele ka ise valdkonnas kätt proovida ning ka meile oma värske pilguga uusi ideid pakkuda. Seega on tegemist kahepoolse kasuga, mistõttu jätkame ka edaspidi praktikantide kaasamist oma meeskonda,” ütles ettevõtte juht Greg Grace. Ka praegu on Incapis kaks noort oma praktikat sooritamas. 

“Soovitame nii noorte kaasamist kui ka oma kogemuste jagamist ja konkursil osalemist kõikidele ettevõtetele, et noorte järelkasvu olulisust üheskoos veelgi rohkem esile tõsta,” sõnas Grace.

Eestis õpib ligi 26 tuhat kutseõppurit ja 42 tuhat üliõpilast, kes kõik peavad oma õpingute kestel läbima praktika. “Julgustame tööandjaid praktikakohti pakkuma, sest see on parim viis väärt hoiakute ja oskustega töötajate saamiseks,” sõnas Entson. 

Tööandjate Keskliit valib parimad praktikakohad neljas kategoorias: peaauhinna saab tööandja, kes on süsteemselt ja järjepidevalt tegelenud praktika ning töökohapõhise õppe pakkumisega, parima regionaalse praktikakoha tiitli saab tööandja, kelle tegevus on loonud väärtust lisaks ka kohalikule kogukonnale. Parima väikeettevõttest praktikakoha tunnustuse saab tööandja, kelle tegevus kuni 49 töötajaga väikeettevõttena paistab praktikakohtade pakkumisel silma süsteemse lähenemisega. Lisaks antakse välja parima välisüliõpilastele praktikavõimalusi pakkuva tööandja tiitel. 

Ettevõtted, kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja ülikoolid on oodatud konkursile kandidaatidena üles seadma ettevõtteid ja sihtasustusi, kes on 2021. aasta jooksul oma ettevõttes läbi viinud praktikat või õpipoisiõpet. Konkursil osalemiseks tuleb hiljemalt 12. juuniks täita ankeet SIIN. Konkursi statuut.

Varasemalt on tunnustuse pälvinud tööandjad: AS G4S Eesti, Balti Logistika AS, Incap Electronics Estonia OÜ, Cybernetica AS, Magnetic MRO AS, PCC Projekt AS, Eesti Energia AS, SEB Pank AS, ABB AS, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Swedbank AS, Naudingumaitse OÜ, Wendre AS, Fortaco Estonia OÜ, TOP Marine OÜ, Hanza Mechanics Tartu AS ja Gurmeeklubi OÜ, Ericsson Eesti AS, Radisson Blu Hotel Olümpia, Velvet OÜ, Wermo AS, SA Pärnu Haigla.

Parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandja saab lisaks auhinnale õiguse kasutada spetsiaalset märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel ja trükistel. Konkursi korraldab ja rahastab Eesti Tööandjate Keskliit.

Ankeet (täitmiseks ja esitamiseks google drives), ankeet (pdf)
Statuut

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields