Avaleht

Tööandjate Keskliiduga liitus Incap Electronics Estonia

Tööandjate Keskliiduga liitus märtsis rahvusvaheline elektroonikaseadmete tootja Incap Electronics Estonia. Küsisime ettevõtte juhilt, millised on nende jaoks aktuaalsed teemad ning millesse tahaksid ise keskliidu liikmena panustada. Vastas Incap Estonia juht Greg Grace.

“Incapi eesmärk on pöörata tähelepanu inseneride järelkasvu vajadusele ja kuna Eestis tegutseme Saaremaal, siis meie jaoks oleks väga oluline, et Saaremaal oleks võimalik õppida elektroonikainseneriks. Otsime tööjõudu esmalt alati kohapealt ehk Saaremaalt, aga stabiilselt kasvava toodangumahuga samas tempos piisavalt töötajaid leida on keeruline. Seega on meile oluline ka leida viise, kuidas tuua Eestisse välistööjõudu ja seda lihtsama bürokraatia ning kaastöötajatega võrdsetel tingimustel,” ütles Grace.

Kuressaares tegutsev Incap Electronics Estonia elektroonikatehas kuulub Incap Corporationi gruppi, mis tegutseb Soomes, Eestis, Indias, Slovakkias, Suurbritannias ja Hongkongis ning annab tööd ligi 1900 inimesele, kellest sadakond töötab Saaremaal.

Rahvusvahelise elektroonikaseadmete tootjana pakub Incap nii suurtele tööstustele kui ka alustavatele idufirmadele uusima tehnoloogia abil valmistatud elektroonikaseadmete lahendusi. Incapi elektroonikat võib leida näiteks kaugloetavatest elektriarvestitest, tänavatel sõitvatest kergliikuritest, Eesti erinevate piirkondade nutikatest tänavavalgustitest kui ka maailma suurima merekontserni seadmetest või tuntuima liftitootja süsteemidest.

Incapis toodetud akupankade abil veab näiteks Eesti esimene hübriidreisilaev Tõll reisijaid Virtsu-Kuivastu liinil ning üsna pea lendab Kuressaares toodetud elektroonikaga kaamera NASA programmi raames Kuud uurima.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields