Avaleht

Tööandjate Keskliidu uuendusmahukate ettevõtete 2% klubi

Ettevõtetel, kes teadlikult ja järjepidevalt tegelevad teaduse, arenduse ja innovatsiooni rakendamisega, on selge konkurentsieelis nendega, kes seda ei tee. Eesti riigi rahvusvahelise konkurentsivõime määravad omakorda erasektori investeeringud teadusesse, arendusse ja innovatsiooni. Eesti on võtnud eesmärgi, kus ettevõtlussektor investeerib T&A-sse 2% ja riik 1% SKPst. 

Statistikaameti 2020 ettevõtete T&A uuringu kohaselt investeeris T&A tegevustesse 287 ettevõtet kokku 481 milj. eurot, mis jääb pisut alla 1% SKT-st. 

Eesti Tööandjate Keskliit, olles riigi sotsiaalpartner ning vanim ettevõtlusorganisatsioon, on enda südameasjaks võtnud innovatsioonile erasektoris uue hoo andmise. Tahame spetsiaalselt tunnustada ja kaasata Eesti T&A kogemusega ettevõtteid ning populariseerida teadus- ja arendustegevust ettevõtjate hulgas läbi eeskujude, edulugude ja ideede. 

Selleks oleme loonud uuendusmahukate ettevõtete 2% klubi, mille eestkõnelejaks on Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.  2% klubi liikmed investeerivad teadus-arendustegevusse ettevõtte käibest vähemalt 2% või miljon eurot, kindlustades sellega enda ettevõtte konkurentsieelis ja aidates kaasa Eesti riigi konkurentsivõimele rahvusvahelisel tasemel.

Ettevõte, kuuludes 2% klubisse, väljendab enda hoiakuid uuendusmeelsusesse ja ühiskonda panustamisse. Kindlasti suureneb ettevõtte nähtavus ja positiivne staatus – kuulumine innovatiivseimate Eesti ettevõtte hulka. Staatusega kaasneb ka märgise kasutamise õigus kodulehel ja/või toodetel. 

2% klubi liikmed kohtuvad vähemalt kahel korral aastal, kus jagatakse parimaid praktikaid ja innovasioonikoostööga seotud edulugusid. 

Tänaseks on 2% klubisse kuuluvaid ettevõtteid 20 ja nimekiri täieneb pidevalt.

2% klubi liikmed:

Chemi-Pharm AS

Saku Metall AS

R8 Technologies OÜ

Ragn-Sells AS

Cybernetica AS

Roofit.Solar Energy OÜ

GuardTime

Solarstone OÜ

Krakul OÜ

SK ID Solutions

Omniva OÜ

Chocolala OÜ

Milrem Robotics

Elering AS

AS Viru Keemia Grupp

Netgroup OÜ

Eesti Energia AS

Auve Tech OÜ

ElectroAir OÜ

Solis BioDyne OÜ

 Telia Eesti AS

 

Kutsume kõiki 2% klubi statuudi ja tegemistega lähemalt tutvuma Tööandjate kodulehel https://vana.employers.ee/2protsendiklubi/ ja sobivusel täitma klubi liikmelisuse vormi. Olgu öeldud, et klubisse kuulumine on tasuta ja ettevõte ei pea olema Tööandjate Keskliidu liige. Lisaküsimuste korral võtke ühendust Eesti Tööandjate Keskliidu arendusnõuniku Kristel Oitmaaga, kristel.oitmaa@employers.ee, tel. 5228877.

Foto: Tööandjate Keskliit, erakogu

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields