Avaleht

Tööandjate Keskliidu üldkoosolek 21.09.2022

Eile toimus Tööandjate Keskliidu üldkoosolek, kus astusid üles peaminister Kaja Kallas, Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas ja volikogu esinaine Kai Realo.

Peaminister Kaja Kallas rääkis tööandjatele nii sellest, miks ettevõtjate kogemus praegu majandusprognoosiga tihti kokku ei lähe ning sügis-talvele lähevad ettevõtjad vastu ettevaatlikult, on vähendatud tootmist ja töökohti. Samuti rõhutas ta, et mitmesuguseid ehitusinvesteeringuid tõmbab riik tagasi, kuid rekordilised investeeringud tehakse kaitsevõimesse, samuti mitmesuguste valdkondade – haridus, päästjad, politsei – palkade tõstmiseks.

Juttu tuli ka energia hinnast ning selle kompenseerimisest, mida riik väiksematele ettevõtetele universaalteenuse laiendamisega pakub. Tahaks lubada, et riik võtab teie valu ära, aga seda ma lubada ei saa, selgitas peaminister. Tööandjate ootus on samas, et riik võtaks aitamisel arvesse ka suuremaid ja eksportivaid tööstuseid, mis täna abi ei saa ja kaotavad konkurentsivõimes, kuna teised riigid oma ettevõtteid aitavad.

Peaminister sai lisaks ettevõtjate küsimustele kaasa ka värske Tööandjate Manifesti, kus on hulk tööandjate ettepanekuid paljude probleemide lahendamiseks, et Eesti inimeste heaolu kasvamas hoida. Tööandjate Manifesti tutvustame peagi ka avalikkusele.

Fotod: Raigo Paljula

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields