Avaleht

Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas suundub ettevõtlusse, liit otsib uut juhti

Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. Foto

Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas lahkub sügisel ametist ja asub tööle tehnoloogiaettevõttes OIXIO. Avalik konkurss keskliidu uue tegevjuhi kohale kuulutatakse välja järgmisel nädalal.

2019. aastast keskliitu juhtinud Aas asub OIXIO grupi juhtkonna liikmeks ja hakkab juhtima ärinõustamise üksust OIXIO Advisory.

„Viimased viis aastat on olnud Eesti majanduses ja riigielus äärmiselt keerulised, aga kõikidele kriisidele vaatamata on Tööandjate Keskliit muutunud tugevamaks ja nähtavamaks. Eriti hea on näha, et lisaks traditsioonilistele maksu- ja tööjõuga seotud teemadele on Tööandjad üldsuse fookusse tõstnud innovatsioon ja konkurentsivõime,“ sõnas Arto Aas. „On olnud suur privileeg juhtida Eesti kõige olulisemat ettevõtlusorganisatsiooni. Iga teekond saab aga ükskord otsa ja nüüd on aeg liikuda edasi ning sukelduda ettevõtlusesse.“

Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine Kai Realo: „Arto juhtimisel on Tööandjate Keskliidu organisatsioon oluliselt professionaalsemaks arenenud ja tugevdanud sidet liidu liikmetega. Kahtlemata oleksin soovinud jätkata koos Artoga keskliidu eestvedamist minu kui volikogu esimehe volituste lõpuni 2025. aasta veebruaris, kuid mõistan Arto soovi ning tänan teda siiralt panuse ja pühendumuse eest Tööandjate Keskliidu juhtimisel.”

OIXIO grupi juht ja asutaja Ivo Suursoo: „Arto omab suurepärast ülevaadet Eesti ärimaastikust ning head arusaamist Euroopa majandusest, mis on sobiv taust, et juhtida OIXIO Advisory ettevõtete digitaliseerimise ja innovatsiooni nõustamise ärivaldkonda kiiremale kasvule kõigil meie sihtturgudel.“

Eesti Tööandjate Keskliit ühendab endas kõiki peamisi majandusharuliite ja paljusid Eesti suurettevõtteid. Kokku esindab liit enam kui 2000 Eesti ettevõtet, mis omakorda on tööandjaks 250 000 töötajale. Tööandjate Keskliidu missioon on aidata kaasa Eesti majanduse kasvule ja inimeste elatustaseme tõusule. Liit on apoliitiline mitteriiklik organisatsioon.

OIXIO on Eesti juurtega IT, digitaliseerimise ja küberturbe ettevõte, mis tegutseb Eestis, Leedus ja Saksamaal. Grupis töötab kokku ligi 250 inimest ja grupi käive oli 2023. aastal 32 miljonit eurot.  OIXIO Advisory ärinõustamine on loodud ettevõtetele, kes usuvad, et oskuslik innovatsioonijuhtimine on eelduseks konkurentsieelise saamisel.

Avalik konkurss Eesti kõige olulisema ettevõtlusorganisatsiooni Eest Tööandjate Keskliidu tegevjuhi ametikohale algab järgisel nädalal ja kestab kuni 23. augustini. Konkursi lisainfot jagab Tööandjate Keskliidu kommunikatsioonispetsialist Evelyn Parv, evelyn@employers.ee ja 5248541.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields