Avaleht

Tööandjate juubelikonverents küsib: Kas tööga on lõpp?

15. märtsil toimuv Eesti Tööandjate Keskliidu 100. juubeliaasta konverents „Töö lõpp?“ keskendub küsimusele, kuidas olukorras, kus töö mõiste ja suhtumine töösse on kiires muutumises, majandust ja inimeste heaolu jätkuvalt kasvatada.
 
„Eesti edu on tulnud tänu kõvale tööle – ikka mõtleme, et tee tööd ja näe vaeva. See on aga muutumas, järjest enam otsitakse võimalusi, kuidas teha vähem ja saada kergema vaevaga rohkem. Innovatsiooni jaoks ongi selline mõtteviis hädavajalik, samas on Eestil heaolu kasvatamisel veel pikk tee minna ja areng saab tulla vaid tööd tehes, väärtust luues,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas
Tamsar.
 
Ka poliitilistes valikutes tüüritakse viimasel ajal pigem ümberjagamise kui ettevõtlikkuse ja töötamise väärtustamise suunas
 
„Mõjukaima tööandjate esindusorganisatsioonina peame oluliseks küsida – kus on parim tasakaalupunkt nende kahe vahel? Kuidas muudavad mustrit töötajate ja tööandjate uued põlvkonnad? Kui me tahame, et Eestis heaolu tase jätkuvalt tõuseks, millist tööd ja kui palju tuleb selleks teha? Eesti Tööandjate Keskliidul täitub tänavu 100. tegutsemisaasta. Tähistamise kõrval on paslik mõelda sellele, mis on see töö, mis on meid toonud siia. Ja kuhu viib see meid edasi,“ lisas Tamsar.
 
15. märtsil toimuval Tööandjate juubelikonverentsil otsitaksegi vastuseid koos Eesti juhtivate ettevõtjate, ühiskonnategelaste ja poliitikutega, vanade ja noortega. Esinevad NG Investeeringute juhatuse esimees Jüri Käo, rahvusvaheline manager Kati Vabi, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, kirjanik Viivi Luik, strateegilise kommunikatsiooni ekspert Raul Rebane, ASi Elering juhatuse esimees Taavi Veskimägi, Circle K Eesti peadirektor Kai Realo, Häädemeeste gümnaasiumi 8. klassi  õpilane Pauliine Põldmaa, Eesti Töötukassa juhtumikorraldaja Tom Rüütel, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar ja volikogu esimees Tiit Kuuli.
 
Avaettekande teeb Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid.
 
Vaata lisaks ja tutvu programmiga: www.tuulelohe.ee
 
Soodushinnaga registreerumine kestab 23. veebruarini. 


Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields