Avaleht

Tööandjate aastakonverents küsib „Keda me valime?“

 

7. veebruaril Maarjamäe Lossi pop-up stuudios juba 15. korda toimuv Tööandjate Keskliidu aastakonverents „Tuulelohe lend“ keskendub sel korral Riigikogu valimistele ja otsib vastuseid küsimusele „Keda me valime?“.

„Räägime sel korral oma tänastest poliitilistest valikutest. Eesti tööjõuturu kuumenemisest ja töötajate puudusest on Tööandjad juba mitu aastat rääkinud. Ettevõtjad kuulutavad välja konkursse töökohtade täitmiseks, aga inimesed ei kandideeri. On aga üks valdkond, kus tööle soovijaid on kõvasti enam kui töökohti. See on Riigikogu. On käimas suur konkurss 101-le unikaalsele ametikohale, kus kõik Eesti kodanikud on tööandjaks 101-le töötajale. Me tahame näha ja kuulda meie erakondade juhtidelt kuidas nad kavatsevad järgmised neli aastat Eestit juhtida,“ ütles Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Päeva sissejuhatava kõne peab Eesti Vabariigi president Lennart Meri. „Me otsisime oma konverentsile pikalt väärikat ja lugupeetud esinejat, kelle sõnumit me kõik kuulda tahaks ja jõudsime järeldusele, et selleks oleks Lennart Meri. Nii sündiski idee taaselustada Lennart Meri tänapäevases võtmes. Kõne on tõsine ja üritab aimata Lennart Meri mõtteid kui ta täna elaks ja Eesti tänase olukorra kohta arvaks,“ lisas Tamsar.

Vaata ka videot Toomas Tamsariga:

Kogu päeva vältel toimuvad Märt Treieri intervjuud Eesti suuremate erakondade esinumbritega. Konverentsil esinevad veel Elering ASi juhatuse esimees Taavi Veskimägi, Circle K Eesti peadirektor Kai Realo, Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter, Riigireformi SA nõukogu liige ja vandeadvokaat Jüri Raidla. Erakondade valimislubaduste hindasid ja nende võimalikke mõjusid kalkuleerivad arutelu vormis poliitikavaatleja Andreas Kaju ja EBS-i vaba majandusmõtte professor Hardo Pajula. Päeva viimase kõne peab teemal “„Kuidas mitmest Eestist saaks ühe?“ Risti koguduse õpetaja Annika Laats. Päeva juhib Johannes Tralla.

Kuni 10. jaanuarini on võimalik konverentsile registreeruda soodushinnaga 190 eurot (Eesti Tööandjate Keskliidu liikmetele) ja 240 eurot (külastajatele, kes ei kuulu Eesti Tööandjate Keskliidu liikmeskonda).

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields