Avaleht

Tööandjad100: Juubelipidustuste galerii

Eesti Tööandjate Keskliit tähistas 20. septembril 100. juubelit. Pidulik juubelivastuvõtt leidis aset Lutheri Ärimajas, millel on keskliiduga ajalooline seos. Nimelt on Eesti Tööandjate Keskliidu eeskäija Vabrikantide ühisuse asutaja Martin Christian Luther, kellele kuulunud mööblivabrikus 100. juubelit pidasime.

Juubelil tutvustasime 100. juubeli puhul välja antud raamatut “Jäämurdjad. Eesti kapitalismi lugu”, mille autoriteks on Peeter Raidla ja Hardo Pajula. Raamat koondab endas 15 Eesti juhtiva majandus- ja tööstusjuhi lugusid rohkem kui saja aasta jooksul. Raamatu juhatab sisse Käsmu purjelaevanduse isa Joosep Kristenbrun. Esimesest Vene ajast on portreteeritavate seas veel Georg Magnus von Berg ja Mats Kissa, kelle elutöö oli eesrindliku tehnoloogia juurutamine kodumaises linatööstuses. 

Esimesest omariiklusajast põlistavad Eesti ettevõtlust raamatus Joakim Puhk, Theodor Pool ja praeguse tööandjate keskliidu eelkäija Eesti vabrikantide ühisuse asutaja ja Eesti Panga nõukogu liige Martin Christian Luther.  ENSV ja uuema Eesti vabariigi väärivad meenutamist põllumees Heino Marrandi, kalurikolhoosi esimees Oskar Kuul, esimese ühisettevõtte rajaja Jaan Kabin, eraettevõtja Vello Sillam, panga asutaja Hannes Tamjärv, suurettevõtja Jüri Käo, metsamees Mati Polli, esireeder Enn Pant ja tulevikku vaatav Jaan Tallinn.

Aitäh kõigile korraldajatele ja külalistele! Meie tänusõnad kuuluvad ennekõike agentuurile Orangetime, Põhjala Cateringile, Olav Ehalale ja bändile, Hanna-Liina Võsale, Tambet Tuisule ja Mart Kolditsale. 

Fotode autor: Kaarel Langemets

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields