Avaleht

Tööandjad võõrustasid töövarje

Detsembrikuu esimestel nädalatel on Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse tublid õpilased Eesti Tööandjate Keskliidu toel käinud töövarjudena erinevates ettevõtetes kogemusi omandamas.

Sellest aastast alguse saanud koostöö eesmärk on olnud aidata Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse õpilastel saada praktilisi kogemusi töökohtadest juba õpingute vältel. Eesti Tööandjate Keskliit otsis kokku 15-le Astangu õpilasele töövarju koha, kus nad said enda tulevast eriala praktiseerida.  Töövarjupäeva eesmärk lisaks õpilastele uue kogemuse andmisele, on aidata ettevõtetel teha esimesi samme vähenenud töövõimega inimeste värbamisel ja aidata leevendada enamlevinud hirme. 

„Tööandjate seas on kohati hirm suurem, kui selleks reaalselt põhjust on. Mitmed ettevõtted on hiljem enda tagasisides toonitanud, et töövarjupäev oli hea õppimiskogemus nii töövarjule, kui ettevõttele endale,“ sõnas Tööandjate kommunikatsiooniprojektide juht Martin Hanson, kes aitas töövarjupäeva koordineerida.

Eesti Tööandjate Keskliidul oli ka endal õnn võõrustada üht Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse õpilastest. 6. detsembril oli Tööandjate maja administraatori töövarjuks Piret-Karin, kes õpib Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses bürootöö II kursusel. Piret-Karin paistis silma kiire kohanemise ja ääretu optimismiga ning jäi ka ise mitmekesise töövarjupäevaga väga rahule. Seetõttu leppisime temaga kokku ka töövarjupäeva jätku järgmise aasta alguses.

Juhul, kui ka sinul tekkis huvi Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse õpilaste aitamise ning töövarjuks võtmise vastu, siis anna enda soovist teada e-kirjaga aadressil martin@employers.ee.

Tänaseks on töövarje enda juurde võtnud: Sotsiaalministeerium, Eesti Tööandjate Keskliit, Baltic Computer Systems, Omniva, Estonia Teater, Tallinna Loomaaed, Rimi, Gourmet Club ja Andmevara AS. 

Töövarjud saavad erinevate tööde iseloomudega tutvuda projekti “Tööandjate võrgustikutöö korraldamine aastatel 2017-2020 vähenenud töövõimega inimeste palkamise teemal” raames, mida rahastab Sotsiaalministeerium Euroopa Sotsiaalfondi toetusskeemist “Töövõime süsteemi toetavad tegevused”.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields