Avaleht

Tööandjad võõrustasid erivajadusega inimesi

Detsembris käisid Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse õpilased Eesti Tööandjate Keskliidu initsiatiivil Eesti ettevõtetes töövarjudeks. 

Sellest aastast alguse saanud Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse ja Tööandjate koostöö eesmärk on õpilaste praktiline töökogemus. Eesti Tööandjate Keskliit korraldas viieteistkümnele Astangu õpilasele töövarju koha, kus saaks võimalikku tulevast eriala praktiseerida. Töövarjupäeva eesmärgiks on lisaks õpilastele uue kogemuse pakkumisele, aidata ettevõtetel teha esimesi samme vähenenud töövõimega inimeste värbamiseks ja leevendada enam levinud hirme. 

“Töövarjupäeval osalemine koostöös Tööandjate Keskliiduga oli Astangu õpilastele esmakordne sellelaadne kogemus, mille käigus loodi uusi kontakte ning loodetavasti kujuneb mõnega neist välja ka pikaajalisem koostöö. Positiivse poole pealt võiks välja tuua, et oli meeldiv üllatus leida ka väiksemaid ettevõtteid, kes on huvitatud erivajadusega inimesi oma meeskonda kaasama,” kommenteeris kogemust Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse tööhõive ja sotsiaaltöö talituse juht Minni Sirge.

Töövarjupäevad ettevõtetes aitasid juhtida ka tööandjate tähelepanu vähenenud töövõimega töötajatele kui väärtuslikule tööjõule. „Tööandjate seas on kohati hirm suurem, kui selleks reaalselt põhjust on. Mitmed ettevõtted on hiljem enda tagasisides toonitanud, et töövarjupäev oli hea õppimiskogemus nii töövarjule, kui ettevõttele endale,“ sõnas Tööandjate kommunikatsiooniprojektide juht Martin Hanson, kes aitas töövarjupäeva koordineerida.

“Töövarjupäev annab noortele hea võimaluse näha teatri argipäeva huvipakkuva eriala vaatenurgast. Sageli võib see kogemus kujuneda otsustavaks ameti valikul ning tööandjale on töövarjupäev hea võimalus luua kontakte potentsiaalse järelkasvuga,” ütles rahvusooper Estonia personalijuht Kärt Kinnas. Tema hinnangut jagas ka Andmevara AS personalijuht Kristiina Puurand, kelle sõnul on töövarjupäev tagasiside allikana kasulik mõlemale osapoolele. “Kogemus oli ääretult positiivne. Meie töövari oli sümpaatne, heade IT teadmistega spetsialist. Sellelt pinnalt ka meie soovitus, et kui teistelgi organisatsioonidel õnnestub järgmisel korral projektist osa võtta, siis ärge kõhelge. Kindlasti osalege!” sõnas Puurand. 

Tänaseks on töövarje enda juurde võtnud: Sotsiaalministeerium, Eesti Tööandjate Keskliit, Baltic Computer Systems, Omniva, Estonia Teater, Tallinna Loomaaed, Rimi, Gourmet Club ja Andmevara AS. Töövarjupäevadega kavatsetakse jätkata ka tulevikus, mistõttu on kõik töövarjude võtmisest huvitatud ettevõtted oodatud enda soovist teada andma kas Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusele või Eesti Tööandjate Keskliitu. 

Töövarjud saavad erinevate tööde iseloomudega tutvuda projekti “Tööandjate võrgustikutöö korraldamine aastatel 2017-2020 vähenenud töövõimega inimeste palkamise teemal” raames, mida rahastab Sotsiaalministeerium Euroopa Sotsiaalfondi toetusskeemist “Töövõime süsteemi toetavad tegevused”.

 

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields