Avaleht

Tööandjad valisid uue volikogu

16. veebruaril kogunenud Tööandjate kõrgeim organ – üldkoosolek, mille pädevusse kuulub volikogu valimine, valis Tööandjate liikmete poolt ja nende esindajate hulgast 30-liikmelise volikogu tähtajaga kolmeks aastaks. Uus volikogu valis volikogu esinaisena jätkama Kai Realo, kes oli selles rollis ka eelnevad kolm aastat.

Kai Realo on aastatepikkuse juhikogemusega erinevatest müügiorganisatsioonidest ning 2018. aastal omistati talle Aasta juhi tiitel. Kai Realo on ringmajanduse ettevõtte Ragn-Sells Eesti juht. Varem juhtis ta ligi kümme aastat Circle K Eestit ning oli enne seda samas organisatsioonis Statoili kontseptsioonijuht. Kai Realo varasemate töökohtade hulka kuuluvad IBM, Elisa Eesti ja mobiiltelefonide jaemüügikett Mäkitorppa.

„Olen tänulik eestseisusele ja volikogule usalduse eest. Senised kolm aastat volikogu esinaisena on olnud sündmusterohked ning kantud paljuski koroonakriisi mõjudest. Samas on keeruline aeg näidanud, kuivõrd kiired kohanejad on olnud Eesti ettevõtjad ning milline jõud on meie ühisel tegutsemisel. Kui hiilgavatel majandusedu aastatel, mil nii äris kui poliitikas sai nautida stabiilset rahulolu, puudus otsene vajadus ettevõtjatel oma seisukohtade kaitseks või keeruliste olukordade ületamiseks õlgu kokku panna, siis viimased aastad on selleks andnud ohtralt põhjuseid,“ ütles Kai Realo toonitades ka Tööandjate Keskliidu mõju.

„Samas on tööandjatel ees hulk väljakutseid, millega meil tuleb silmitsi seista ja lahendusi otsida. Näiteks tööjõupuudus ja haridusega seotud teemad, mis on omavahel tihedalt seotud. Samuti rohepööre, mille elluviimine nõuab muutusi meie kõigi mõtteviisis. Nende teemadega puutun ma kokku juhina iga päev ja need on kindlasti asjad, millele otsin lahendusi ka Tööandjate volikogu juhina,“ ütles valimise järel volikogu esinaine Kai Realo.

Volikogu koosseis alates 16.02.2022 SIIN ja allpool.

Urmas Sule Eesti Haiglate Liit
Meelis Einstein Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
Mati Polli Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit
Veljo Ipits Eesti Toiduainetööstuse Liidu 
Tiit Kuuli Eesti Ehitusettevõtjate Liit
Ivo Lasn Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit
Sven Pertens Eesti Taristuehituse Liit
Enn Veskimägi Eesti Mööblitootjate Liit
Veljo Konnimois Eesti Masinatööstuse Liit
Ain Käpp Eesti Hotellide ja Restoranide Liit
Raul Puusepp Eesti Kaupmeeste Liit
Margus Vähi Eesti Sadamate Liit
Taavi Veskimägi Eesti Kaitsetööstuse Liit
Villu Õun Eesti Turvaettevõtete Liit
Martti Lemendik Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit
Tiit Land Tallinna Tehnikaülikool
Priit Alamäe Nortal AS
Jüri Käo Tallinna Kaubamaja Grupp AS, Balbiino AS, Liviko AS
Hando Sutter Eesti Energia AS
Toomas Asser Tartu Ülikool
Marti Hääl Alexela Group OÜ
Olavi Lepp Swedbank AS
Kai Realo Ragn-Sells AS
Ain Hanschmidt Infortar AS
Allan Parik SEB Pank AS
Mark Berman BLRT Grupp AS, BLRT Rekato OÜ, Tallinn Shipyard OÜ, Marketex Offshore Constructions OÜ
Kadri Mägi-Lehtsi Roche Eesti OÜ
Ivo Suursoo Columbus Eesti AS
Toomas Kalev Harmet OÜ
Andi Kasak Saint-Gobain Glass Estonia SE

 

1917. aastal asutatud Eesti Tööandjate Keskliit on Eesti ettevõtteid ja majandusharuliite koondav katusorganisatsioon ning ainus sotsiaalpartnerina tunnustatud ettevõtlusorganisatsioon Eestis. Keskliit esindab otse ja läbi haruliitude üle 2000 ettevõtte, mis on tööandjaks enam kui 250 000 töötajale. Tööandjate Keskliidu ja selle liikmeteks olevate tööandjate missiooniks on aidata kaasa Eesti majanduse kasvule ja inimeste elatustaseme tõusule.

Soovime uuele volikogule toimekat tööperioodi!

Fotod: Aron Urb/Tööandjate Keskliidu erakogu

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields