Avaleht

Tööandjad parlamendile: jätkakem ettevalmistusi tuumaenergia kasutamiseks

Tööandjate keskliit saatis Riigikogu fraktsioonidele üleskutse jätkata ettevalmistusi tuumaenergia kasutamiseks Eestis, sest see on vajalik varustuskindluse tagamiseks ja konkurentsivõimelise hinnaga energia pakkumiseks. Foto: Erik Peinar.

Tööandjate keskliit saatis Riigikogu fraktsioonidele ja majanduskomisjonile üleskutse jätkata ettevalmistusi tuumaenergia kasutamiseks Eestis, sest see on vajalik varustuskindluse tagamiseks ja konkurentsivõimelise hinnaga energia pakkumiseks.

Tööandjad toetavad üleminekut keskkonnasõbralikele energiaallikatele ja taastuvenergeetika osa suurendamist energiabilansis. Paraku pole taastuvenergeetikaga üksi võimalik saavutada konkurentsivõimelise hinnaga stabiilset energiapakkumist, rõhutab keskliit. Viimasel ajal aset leidnud rikked võrguühendustes ja kõikumised naaberriikide tootmisüksustes on näidanud, et elektrienergia varustuskindluse osas ei saa täiel määral loota ka välisühendustele. Reaalne elu on tõestanud, et mida mitmekesisem on energia tootmisportfell, seda kindlamalt saame end tunda erinevate kriiside puhul.

Tuumaenergia debatis peavad osalema ka tarbijad

Seetõttu palume teil Riigikogus toetada tuumaenergeetika kasutuselevõtuks ettevalmistusega jätkamist, kirjutas Eesti Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas fraktsioonidele saadetud pöördumises. “See on vajalik, et tagada kriitilisel tasemel varustuskindlus ning konkurentsivõimelise hinnaga elektri pakkumine puhuks, kui taastuvenergia pakkumine pole piisav, põlevkivielektritehased ei tööta või esineb rikkeid välisühendustes,” sõnas Aas. “Peame oluliseks, et energiadebatis oleks esindatud ka tarbijate seisukohad, sest see on lahutamatu osa Eesti ettevõtluskeskkonna konkurentsivõimest.”  

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields