Avaleht

Tööandjad: Maksuameti koondamiskava on eeskuju riigireformiks

Maksuameti plaan koondada 168 ametikohta ehk ligi 10% ametnikkonnast on Eesti Tööandjate Keskliidu hinnangul hea eeskuju sellest, millises suunas tuleb riigireformiga tegelikult liikuda.

“Sellises mahus koomaletõmbamine sunnib otsima lahendusi, kuidas teha asju teistmoodi ja paremini ning – mis pole sugugi vähem oluline – tegelda vaid oluliste asjadega. Loodetavasti leiavad ka valitsus ja teised riigiasutused sellest julgust ja visiooni otsida võimalusi, kuidas saab, mitte põhjusi, miks ei saa,” kommenteeris Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Maksuameti juht saatis rahandusministeeriumile ettepaneku koondada ametis iga kümnes ehk kokku 168 ametikohta. See puudutab pea kõiki ameti osakondi alates juhtidest kuni teenindusosakonnani, kirjutas Äripäev. Muudatuse tulemusel jääb maksuametisse uuest aastast alles 1512 ametikohta. Suurim koondamine toimub maksuameti südames ehk kontrollosakonnas, kus ühtekokku kaob 56 ametikohta. Maksuameti juht Mare Helm selgitas, et amet koondab 168 ametikohta, mis tähendab töö kaotust 93 inimesele. Helm selgitas, et koondatakse ka nn tühjad ametikohad, millel nii ehk naa katet ei olnud. Töökohtade vähendamise tingivad tehnoloogilised arendused ja varimajanduse vähenemine.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields