Avaleht

Tööandjad kutsuvad toetama noorte tehnoloogiaharidust

Eesti Tööandjate Keskliit toetab noorte tehnoloogiaharidust ning annetab seetõttu raha, mis oleks kulunud jõulukaartidele ja -kingitustele, MTÜ-le Eesti 2.0.  

Eesti 2.0 on mittetulundusühing, mille eesmärk on inspireerida noori valima tehnoloogiapõhist tulevikku. Selleks aitavad nad koolidel soetada erinevaid tehnoloogilisi abivahendeid, mida õpetajad saaksid ainetundides kasutada ja mille abil luua õpilastel seoseid teaduspõhiste teooriate ja igapäevases elus toimuva vahel.  

Pilootprojektina on 50 kooli tasuta saanud 3D printerid. Hetkel on käimas enam kui 160 osalejaga veebipõhine massikursus, mille käigus koostavad õpilased nelja kuu jooksul peatükkide kaupa 3D printimise õpiku.  

Järgmise sammuna soovib algatus omavahel kokku viia Eesti ettevõtjaid ja koolinoori, et avardada õpilaste silmaringi ja panna neid mõtlema suuremalt. Vaderitena saavad ettevõtjad õpilastele näidata, millised on võimalused tänapäeva piirideta tehnoloogia- ja ettevõtlusmaailmas ning inspireerida neid välja mõtlema uusi rakedusi ja põnevaid lahendusi. Samuti tehakse aktiivselt koostööd teiste erakapitalil põhinevate ning riiklike haridusprogrammide ja -projektidega.

Mittetulundusühingu Eesti 2.0 operatiivkulud katab grupp regulaarseid toetajaid. Ka Sina saad panustada: kui tunned, et saad aidata oma positiivse energia, raha või mõne muu ressursiga, võta julgelt ühendust info@eesti2.ee.

Samuti on võimalik annetada läbi pangakonto: EESTI.2.0, INC – IBAN: EE122200221061924441 (Swedbank AS).

Lisainfot leiad soovi korral siit: www.eesti2.ee

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields