Avaleht

„Tööandjad kutsuvad külla“ kulmineerus peaminister Jüri Ratase külaskäiguga

Eesti Tööandjate Keskliidu 100. juubeliaasta puhul toimuvate ekskursioonide kuu lõpetuseks käis peaminister Jüri Ratas kohtumas õpilaste, kutseõppurite ja tudengitega Eesti Tööandjate Keskliidus. Lisaks pidas ajaloolane Küllo Arjakas loengu Tööandjate maja värvikast ajaloost.

Kohtumisel vestlesid peaminister Jüri Ratas ja keskliidu juht Toomas Tamsar peamiselt teemadel, mis huvitasid noori – arutleti, milliseid valikuid teha edasiõppimisel, kuidas ja miks õppida ning millised on Eesti haridussüsteemi võimalused ja väljakutsed. Kõigil osalejatel oli loomulikult võimalus esitada küsimusi.

Peaminister soovitas õppida seda, mis ennast huvitab, sest hingelähedases valdkonnas on lihtsam pärast õpinguid ka tööle asuda: „Õppida tuleb seda, mis inimest kõnetab ja huvitab. Samal ajal lähtuksin põhimõttest, et esimene õping ei ole lõplik. Elus tuleb pidevalt juurde õppida ning see mõtteviis ja arusaam on üha levinum,“ sõnas Ratas.

Toomas Tamsare sõnul on mõistlik õppida seda, millega elus midagi peale on hakata. „Tehke endale selgeks, miks te õpite ja mida soovite teadmistega peale hakata, et mitte leida end olukorras, kus haridus on, aga korralikku erialast tööd mitte. Näiteks tehniliste erialade järele on praegu ja tuleviku nõudlus väga suur, samuti võidavad need, kes oskavad näiteks kombineerida loomingulisi oskusi tehniliste teadmistega.“

Noored tahtsid ka teada välismaal õppimise kohta. Toomas Tamsare sõnul tuleb välismaal õppimine kindlasti kasuks. Ta sõnas: „Me peame väravaid lahti hoidma ja tegema endast parima, et neil oleks tahtmist tagasi tulla.“

Kui noorte seast tuli küsimus, kas eelistada kutse- või kõrgharidust, siis mõlemad vestluspartnerid leidsid, et võimatu on ühest vastust anda, kuid olid kindlad, et kutsehariduse roll muutub üha tähtsamaks. „Rohkem kindlustunnet pakub kutseharidus kui gümnaasium ilma edasiste õpinguteta. Kutseharidus on saanud palju investeeringuid ja saab veel täiendavat tähelepanu valitsuse poolt. Konkreetse kutsega inimeste järele on vajadus suur ja seega ei ole üldse erandlik, et oma ala tugev spetsialist võib rohkemgi teenida kui ettevõtte juht,“ tõi Jüri Ratas välja.

Vaadake ka galeriid!

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields