Avaleht

Tööandjad ja Swedbank kutsuvad ettevõtjaid aega annetama

Eesti Tööandjate Keskliidu ja Swedbanki ühine algatus „Annetame Aega“ kutsub tööandjaid üle Eesti andma töötajatele aastas ühe tasustatud päeva, mille töötajad kasutaksid heategevuseks. Juba on liitunud üle kümne ettevõtte.

Algatuse raames on välja töötatud lihtne ja paindlik mudel, mida tööandjatel on lihtne oma organisatsiooni eripära ja vajadustega kohandada. Ühinemine on vabatahtlik ja tasuta.

Tänaseks on „Annetame Aega“ algatusega lisaks asutajatele liitunud Eesti Energia, Mainor Ülemiste, advokaadibüroo Triniti, Danske Bank, Estravel, Värksa Vesi, CV Keskus, Nordecon, A.Le Coq, Tallinna Sadam, ISS Eesti ja Viru Keemia Grupp, kes kõik annavad oma töötajatele ühe vaba päeva aastas heategevusega tegelemiseks. Algatuse vastu on huvi tundnud ka paljud teised ettevõtted.

„Eesti tööandjad on tublid rahaannetajad ja arusaam, et edukas ja tänapäevane ettevõte võiks kogukonna heaks panustada rohkem kui riigimaksude tasumisega, on juhtide ja omanike seas üldiselt omaks võetud,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar. „Ent tööandjatel on käes veel üks ressurss, mille kasutamisega saab heategevusele anda sootuks uue mõõtme nii abisaaja kui ka ettevõtja jaoks – töötajad ja nende tööaeg. Kutsumegi tööandjaid andma oma töötajatele aastas ühe täiendava vaba päeva, mida töötajad kasutaksid ühiselt heategevuseks.“

„Annetame Aega“ sai alguse Swedbanki kogemusest, kes otsis eelmisel aastal võimalust, kuidas anda töötajatele rohkem otsustusõigust selle üle, keda ja kuidas ettevõte toetab.

„Pakkusime mullu oma töötajatele ühe vaba päeva meeskondliku heateo elluviimiseks ja saime kohe väga hea vastuvõtu – suve jooksul aitas ligi 1200 töötajat 82 tiimi koosseisus nii lapsi ja suurperesid, vanureid, erivajadustega inimesi kui kodutuid loomi, samuti tehti üle Eesti palju heakorratöid. Tänavu oleme sama tulemust juba korranud ning alates sellest aastast on tiimi koostegemise päev ametlikult üks kahest päevast, mida Swedbanki töötajad saavad kasutada vabatahtlikuks tööks. Teine päev on mõeldud professionaalsete teadmiste-oskuste edastamiseks näiteks noortele rahatarkuse koolitunde andes või ettevõtlikkuse mentoritena,“ rääkis Swedbank Eesti juht Robert Kitt.

„Õnnestumine andis julgust ja inspiratsiooni ideeks algatust laiendada ning kutsuda sellega liituma ka teisi, nii väikeseid kui ka suuremaid tööandjaid üle Eesti,“ lisas ta.

„Annetame Aega“ on lihtne ja paindlik mudel ettevõttes heategevusega alustamiseks või juba olemasolevate vastutustundlike tegevuste täiendamiseks. Algatusega liitumiseks tuleb tööandjal otsustada, et annab oma töötajatele aastas ühe vaba päeva, et töötajad saaksid meeskondadena otsustada, kus nende abi vaja läheb, ja seda siis ka päriselt selle ühe päeva jooksul anda. Vaba päev võib olla antud ükskõik millal aasta jooksul.

Samuti on võimalik, et meeskond teeb heateo näiteks nädalavahetusel või riigipühal, kuid välja teenitud vaba päev võetakse hiljem välja paindlikult, et mitte segi lüüa organisatsiooni töögraafikuid ja -protsesse. Tehtud heateod tuleb registreerida algatuse kodulehel www.annetameaega.ee.

Heateo saaja võib olla nii üksikisik kui ka organisatsioon: see võib olla näiteks mõni remonditöödes abi vajav paljulapseline pere, avalik park, mis vajab korrastamist, kodutud loomad loomade varjupaigas vms. Samuti on võimalik professionaalne vabatahtlikkus ehk kellegi abistamine oma tööalaste oskustega, näiteks mõni MTÜ, mis vajab veebilehte või turundusnõu, abi vabatahtlike kaasamisel vms. Arvesse ei lähe töötaja isiklik või lähedastega seotud tulu teeniv ettevõtmine, äriühingu või poliitikaga seotud tegevuse toetamine.

Algatuses osaleval tööandjal on vaba voli projekti oma organisatsiooni eripära ja soovide järgi kohandada: vabu päevi võib anda mitu, mitmete tiimide asemel võib olla üks suur (nt kogu organisatsiooni ühine talgupäev) jne. Samuti võib tööandja soovi korral eraldada tiimidele nende motiveerimiseks ja kulude katmiseks väikese taskuraha – nt transpordi, värvi, koristamiseks vajalike vahendite vms soetamiseks. Samuti on võimalik algatusega liita organisatsioonis juba traditsiooniks saanud heategevuslikke algatusi, kui need sisaldavad aja annetamist.

Vaata lisa:
Veeb: www.annetameaega.ee
Facebook: https://www.facebook.com/annetameaega/ 
Instagram: https://www.instagram.com/annetameaega/ 
#annetameaega

annetamine_aega_1_andras-2%5b1%5d-vaike-1

Foto: Andras Kralla, Äripäev

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields