Avaleht

Tööandjad ja ametiühingud leppisid kokku alampalga 2024. aastaks

Tööturu osapooled ehk Eesti Tööandjate Keskliidu ja Eesti Ametiühingute Keskliidu esindajad leppisid täna kokku alapalga 2024. aastaks. Kokkuleppe kohaselt kerkib alampalk 95 euro võrra 820 euroni.

Kokkuleppe tulemusel tõuseb töötasu alammäär 13,1% ja moodustab 42% Eesti Panga poolt prognoositavast keskmisest palgast 2024. aastal. 

Ametiühingute Keskliidu esimees Jaan-Hendrik Toomel on sõlmitud kokkuleppega rahul. “Läbirääkimiste laua taga sündinud tulemus – 820 eurot bruto miinimumpalka kuus – aitab tasandada inflatsioonist tingitud miinimumpalga ostujõu vähenemist ning parandab paljude perede majanduslikku olukorda,” on Toomel tulevikku vaadates lootusrikas.

Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas märkis, et tänane kokkulepe arvestab nii kevadel sõlmitud alampalga hea tahte lepet kui ettevõtluse tegelikku olukorda ja väljavaateid. „Tööandjad on praegu tuleviku suhtes ebakindlamad kui kevadel, sest Eesti majandus on langenud kuus kvartalit järjest, välisnõudlus püsib nõrk ja ettevõtete konkurentsivõime on tugeva surve all. Neid tingimusi arvestades leppisime kokku miinimumpalga tõusu järgmiseks aastaks, mis peaks rahuldama nii töövõtjate kõrgeid ootusi kui tööandjate reaalseid võimalusi.“

Pikem plaan: alampalk pool keskmisest

Tööturu osapoolte pikem eesmärk on jõuda aastaks 2027 töötasu alammäärani, mis on pool keskmisest palgast. See eesmärk lepiti kokku sel kevadel hea tahte kokkuleppes. Loe seda kokkulepet 2027. aastani siit.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields