Avaleht

Tööandjad avaldasid toetust karusnahalooma kasvatuse jätkamiseks

Eesti Tööandjate Keskliit avaldas oma kirjas Riigikogule toetust karusloomakasvatuse jätkumiseks Eestis, millega toetame Eesti Karusnahaliidu seisukohti. 

Täismahus kiri asub siin:

Austatud Riigikogu liikmed

Eesti Tööandjate Keskliit on neli aastat tagasi avaldanud oma vastava kirjaga toetust Eesti Karusloomakasvatajate Aretusühingule. Käesoleva kirja eesmärk on Tööandate toetust jätkuvalt kinnitada.

Eesti Tööandjate Keskliit toetab karusloomakasvatuse jätkumist Eestis.

Karusloomakasvatus on pikkade traditsioonidega tegevusvaldkond Eestis, millega on tegeltud juba muinasajast. Karusloomakasvatus pole üksinda kitsas valdkondlik tegevusharu, vaid moodustab olulise osa ka Eesti ringmajandusest. Eesti lihatootjate inimtoiduks kõlbmatud toidujäätmed leiavad kasuloomakasvandustes tänuväärse tarbimise loomade söödana. Selle valdkonna kadumine tooks kaasa suure hulga jäätmete põletamise vajaduse, mis tõstaks toomise kulusid ja kahjustaks keskkonda, samuti kaoks kalameestel ja põllupidajatel võimalus müüa oma sööta karusloomafarmidele ja neil tuleks hakata otsima uusi väljundeid. Karusloomade jääke kasutatakse täna ka edukalt Eestis kosmeetika- ja keemiatööstuses ning lõpptooteid moetööstuses, nende produktide kadumisel tarneahelas, tuleks hakata neid allhankena sisse ostma välismaalt, mis tooks kaasa toodete omahinna olulise kallinemise.

Peame oluliseks ka seda, et meie ettevõtjatel peaks olema võimalik tegutseda ausas konkurentsikeskkonnas, luua ja säilitada vajalikke töökohti ning tuua seeläbi maksutulu riigikassasse. Seejuures on eriti oluline ettevõtluse säilitamine maapiirkondades ja Eesti ettevõtlusvabadus tervikuna.

Tegemist on peaaegu sajaprotsendiliselt lõpptoodet eksportiva sektoriga, mis on hakkama saanud riigipoolse toeta, on teinud tootmisse märkimisväärseid investeeringuid ning valmis neid jätkuvalt tegema.

Palume meie seiukoht arutelus arvesse võtta.

Lugupidamisega,

Toomas Tamsar
juhataja

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields