Avaleht

Tööandjad: Ametiühingud on kujunenud konstruktiivseks sotsiaalpartneriks

Eesti Tööandjate Keskliit õnnitleb Eesti Ametiühingute Keskliidu juhti Peep Petersoni, kes valiti täna ametiühingute kongressil uueks perioodiks tagasi ametisse.

„Tunnustan Peep Petersoni, kelle juhtimisel on Eesti Ametiühingute Keskliit kujunenud konstruktiivseks sotsiaalpartneriks. Eesti ametiühingud oskavad ja tahavad laiapõhjaliselt diskuteerida ning näha suuremat pilti, oskavad ka teisi keeli peale streikimise,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

„Ajal, mil on ette näha töösuhete muutusi, kollektiivsete töösuhete vähenemist, ametiühingute rolli muutust ühiskonnas ja töötaja valikuvabaduse olulist suurenemist, mõtlevad Eesti ametiühingud aktiivselt kaasa, kuidas luua ühiskonnas töö abil väärtust. Meil on ühine arusaam, et pikas perspektiivis saab heaolu kasv tulla vaid targemast tööst ja sinna jõudmine ei ole ainult ettevõtja või valitsuse asi,“ lisas ta.

Tamsare sõnul on Ametiühingute keskliidul ja Tööandjate keskliidul sotsiaalpartneritena täita ainulaadne ja oluline roll: ühiselt seista selle eest, et poliitilise kursi seadmisel ei kaldutaks äärmustesse ja et Eesti elu arendamisel valitaks just need lahendused, mis on tõhusad nii töötajate kui ka tööandjate hinnangul. Ehk kuldne kesktee, mis samas ei osutuks hambutuks.

„Kuigi me ei ole paljudes küsimustes ühel meelel, on mul väga hea meel koostöö üle, mis on tööandjate ja ametühingute keskliitude vahel kujunenud,“ lausus Tamsar. „Selle koostöö aluseks on arusaam: ükskõik, kui erinevad võivad olla meie seisukohad suuremates või väiksemates detailides või lahendusvariantides, peamine eesmärk on meil alati sama – teha Eesti elu paremaks. Soovin Peep Petersonile jõudu järgmiseks neljaks aastaks!“

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields