Avaleht

Tööandja, anna välistudengile võimalus praktikaks!

Eesti kõrgkoolides õpib kokku üle 5000 välistudengi. Neist ligi 4000 tasemeõppes ja üle 1600 Erasmuse vahetustudengina, lisaks suve-ja talvekoolides osalenud ja koolidevaheliste lepingute raames Eesti kõrgkoolides õppivad tudengid.

Kuigi Eestisse õppima asuvate välistudengite arv on kasvanud, jääb vaid viiendik neist pärast õpingute lõpetamist Eestisse alaliselt tööle. Üheks oluliseks teguriks, mis mõjutab välisüliõpilaste soovi jääda Eestisse tööle või luua siin oma ettevõte, on õpingutega seotud praktika võimalikkus. Kuid just praktikakohtade leidmine on välisüliõpilaste jaoks keeruline ülesanne.

Eesti Tööandjate Keskliit on võtnud sihiks aidata kaasa vähemalt 600 välisüliõpilasele praktikakoha leidmisel aastas, sest näeme sellest kasu meie ettevõtetele. Välisspetsialisti meeskonda kaasamine toob uusi ideid ja kontakte-teadmisi välisriikidest. Nii võib ettevõte leida konkreetset sihtturgu hästi tundva ja vajalikku võõrkeelt kõneleva uue töötaja.

Head tööandjad, kutsume teid üles pakkuma välisüliõpilastele praktikakohti ja näitama sellega teed teistelegi tööandjatele!

Palun andke teada, mis valdkonna tudengitele saate teie praktikakohti pakkuda ja andke sellest teada aadressil: anneli@employers.ee!

Avaldame praktikakohtade pakkumiskuulutused www.tudengiveeb.ee keskkonnas, mille kaudu jõuab info kõigi Eesti ülikoolide tudengiteni. Tööandja seab ise kriteeriumid ja valib endale parimatest parimad kandidaadid – nii nagu seda tehakse kõigi praktikantide puhul.

 

 

 

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields