Avaleht

Tööandja, aita erialase väljaõppeta noored töökohapõhisesse õpesse!

2017. aasta oktoobri seisuga õpib töökohapõhises õppes 1829 õpilast, kelle keskmine vanus on 38,8 aastat ning nad on valdavalt juba õpitavas valdkonnas töötavad inimesed, kes soovivad end erialaselt täiendada ning saada kutsekvalifikatsioon või koolitunnistus. Samas on meil terve hulk noori, kellel puudub erialane väljaõpe ning kes peale keskhariduse omandamist siirduvad edasiste õpingute asemel pigem tööturule, et saavutada majanduslik sõltumatus.

Selle probleemi lahendamiseks käivitub 2018. aasta alguses pilootprojekt „Gümnaasiumijärgsed ja ilma erialase väljaõppeta noored töökohapõhisesse õppesse“. Antud projekti raames tahetaksegi jõuda nende noorteni, kes edasiõppimise asemel soovivad kohe tööle minna. Pakume neile võimaluse õpingud ja töötamine edukalt siduda, õppides kutsehariduse tasemeõppes töökohapõhises õppevormis, kus ⅔ õppest toimub töökohas. Projekti õnnestumise eelduseks on leida piisaval hulgal ettevõtteid, kes on nõus panustama noorte inimeste hariduse omandamisse.

Kui leiate, et teie valdkonnas saab järelkasvu koolitada kohapeal, võimaldades töötajal tasemeõppe läbimiseks vajaliku aja ka koolis käia ja olete projektist lähemalt huvitatud, siis võtke meiega ühendust: anneli@employers.ee.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields