Avaleht

Töö- ja karjäärimess 27. septembril Kultuurikatlas ootab tööandjaid

27. septembril korraldab Töötukassa töö- ja karjäärimessi Kultuurikatlas – kohas, kus on 9978 kuupmeetrit ruumi uutele ideedele. Uutest ideedest on kantud ka meie seekordne mess, kirjutavad Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna tööandjate consultant Illinor Siebold ja töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juhtivkarjäärinõustaja Kristel Ainsalu.

Töötukassast on tänaseks saanud organisatsioon, mis ei tegele ainult hüvitiste ja toetuste maksmisega, vaid käib kaasas tööturu muutustega, pakkudes väga erinevaid teenuseid nii tööotsijatele kui tööandjatele.

Kellele töö- ja karjäärimess on mõeldud

Messile on oodatud nii tööandjad kui ka tööotsijad. Messile tuleb ligi 80 tööandjat nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest, esindatud on ka riigisektori asutused. Praeguseks on veel  mõned kohad täitmata ja messile saab veel registreeruda. Töömess on suurepärane koht, kus tööotsija ja töö pakkuja vahetult kokku saavad, üksteise soove ja ootusi läbi arutavad ning sobivusel ka kohe kokkuleppeid sõlmivad. Tänavu viime koostöös Eesti Tööandjate Keskliiduga messil kokku ka praktikakohta otsivad kutse- ja kõrgkoolide õppurid ja praktikante värbavad tööandjad.

Mis puutub tööotsijatesse, siis ootame kõiki inimesi: nii töötavaid kui ka tööd otsivaid, nii õppivaid kui ka pensionipõlve pidavaid, nii eesti emakeelega kui ka muud keelt kõnelevaid, samuti vähenenud töövõimega inimesi. Messilt leiab väga erinevaid tööpakkumisi, põneva seminariprogrammi, karjäärinõustamise, tasuta tööalase õigusnõustamise ja palju muud huvitavat. Mess on ligipääsetav ka liikumisraskustega külastajale.

Ka neil, kes ei otsi töötajaid ning kes ei otsi tööd, tasub tulla messile

Pakume messil huvitavat seminariprogrammi, mis räägib muutustest tööturul: millised ametid jäävad ja millised kaovad, kas kõigile sobib ettevõtja tee, kas noored vajavad eeskujusid või tasub hoopis noori eeskujuks võtta ja muud huvitavad teemad.

Esinema tulevad soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta, turundaja ja värbamisekspert Paavo Heil (Brandem Baltic OÜ), disainer Margus Tammemäe (Ruutu Kuus OÜ), kunstnik Kamille Saabre, tööampsude vahendaja GoWorkABit, ettevõtja ja kalasõber Vladislav Koržets, personalijuht Helo Tamme (ISS Eesti AS) jt.

Kohal on meie koostööpartnerid Maksu- ja Tolliametist, Tööinspektsioonist ja Sotsiaalkindlustusametist, samuti erivajadustega inimesi ühendavad organisatsioonid, kes kõik vastavad messikülastajate küsimustele.

Oodatud on nii noored kui vanad

Noortele on avatud karjäärikohvik, kus nõustajad aitavad tööd valida, elulookirjeldusi koostada, teste teha, õpetavad, kuidas töövestlusel käituda. Me püüame mitmekesistada tööpakkumiste valikut, mistõttu on kohal tööandjad mujalt Euroopast.

Messil osalevad noorte karjääriinfo spetsialistid, kes viivad lisaks erinevatele tööturgu tutvustavatele mängudele läbi ka nutiorienteerumist, mis suunavad noore erinevate tööandjate juurde. Mängudes kasutatakse interaktiivseid vahendeid, mis haaravad noori kaasa ning ärgitavad karjääri- ja tööteemadel loominguliselt ja avaramalt mõtlema.

Pensionieas inimesed on samuti oluline sihtrühm. Kuna Eesti seisab silmitsi töökäte nappusega, värbavad ettenägelikud ettevõtted juba praegu hea meelega vanemaealisi inimesi, pakkudes tihti ka osalise tööajaga töötamise võimalusi.

Põnevad töötoad

Varasematel messidel on väga menukaks osutunud stressi ja läbipõlemise ennetamisest kõnelevad töötoad. Lühiseminaridel räägime töötamisvõimalustest välismaal ja Töötukassa teenustest.

Tööandjal tasub  teada, et Töötukassa saab pakkuda teie töötajatele tasuta karjäärinõustamist. Kui töötajas on avastamata potentsiaal, aitab kõrvaltvaataja pilk selle kergemini üles leida. Ja kui tööandja märkab, et inimese silmad ei sära ja ind raugenud, saab karjäärinõustajaga läbi arutada, missugune töö silma jälle särama lööks. Soovitame tööandjal kaaluda nõustamispäevi lisaks messile ka ettevõttesiseselt: meie karjäärinõustajad võivad tulla teie juurde kohale, teha grupitöid ja  teste, pakkuda töötajatele individuaalset nõustamist. Peaasi, et tööandja väärtustab oma inimesi ja annab neile aega parima potentsiaali ülesleidmiseks. Lisainfot leiab lehelt www.minukarjaar.ee.

Messil osalevad tööandjad, messi kava ja seminariprogrammi leiate töömesside kodulehelt

Töölaat 29. septembril Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses

Eesti Töötukassa ja Astanguga Kutserehabilitatsiooni Keskus  korraldavad 29. septembil Töölaada. Tegemist on avatud üritustega, kuhu on kutsutud ja oodatud erinevate puuetega inimesi ühendavad liidud, seltsid ja ühingud ja neile tööd pakkuvad ettevõtted.

Tavapärasest mõnevõrra erinev töömess, kus tööandjad saavad tutvustada ettevõtet ja vabu ametikohti, pakkudes külastajatele võimaluse tööd proovida, toimub aadressil Astangu 27. Näiteks puhastusteenuseid pakkuv ettevõte võtab kaasa puhasteenindaja töövahendid ja töölaada külastajatel on võimalus proovida, kas puhastusteenindaja töö võiks talle sobida.

Töölaadal tutvustatakse töötukassa tööandjatele mõeldud teenuseid ja tutvustatakse  Astangu keskuse tegevusi.

Töölaadal osalevad ISS Eesti AS, Selver AS, Baltic Restaurants Estonia AS, AS HKScan Estonia, Swedbank AS, SOL Baltics OÜ, Hiiekivi OÜ.

Kui Sul tekkis tööandjana huvi Töölaadal osaleda, siis anna sellest kindlasti teada töötukassa tööandjate konsultant Gerli Toomlale tel. 5301 2496 või  Gerli.Toomla@tootukassa.ee

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields