Avaleht

Tööstusettevõtted saavad saastemaksudelt kuni 15 miljonise tagastuse

Peatselt ametist lahkuva valitsuse keskkonnaminister Mati Raidma kinnitas käskkirjaga abikava, mis annab keskkonnaloaga suurettevõtjatele võimaluse asendada saastetasude maksmine 15 miljoni euro mahus investeeringutega energiatõhususse.

«Saastetasu asendamine tähendab, et selle tasu maksmise kohustus asendatakse keskkonnakaitsemeetme rahastamise kohustusega, millega peab kaasnema selge saastamise vähenemine. Asendada on võimalik kolme aasta jooksul makstav saastetasu, kui sellel ajal tehtud keskkonnakaitselised investeeringud vähendavad saastamist üle 15 protsendi,» ütles keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna nõunik Aire Rihe BNSile.

Alates eelmise aasta lõpust saab saastetasu asendamist taotleda ka vähese tähtsusega abina, milla maht on piiratud 200 000 euroga. Keskkonnaministeeriumi hinnangul oli säärast abi otstarbekas taotleda pigem väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel. Uue abikava alusel saab toetust anda suuremas summas, mistõttu on selle abikava alusel mõistlik saastetasu asendamist taotleda ka suurettevõtetel, märkis Rihe.

Abi maksimaalne suurus võib vastavalt Euroopa Komisjoni määrusele olla kuni 15 miljonit eurot. Maksimaalne abi väikese suurusega ettevõtetele on kuni 65 protsenti ja suurtele ettevõtetele kuni 45 protsenti energiatõhususe ning energeetiliste ressursside parema kasutamise suurendamiseks tehtud investeeringust. Abikavade raames on võimalik anda saastetasu asendamist kõigile Eesti ettevõtjatele, kellel on keskkonnaluba ning kes saatetasu maksavad.

Saastetasu makstakse keskkonda saastavate ainete paiskamise eest. Saastetasu eesmärk on suunata kasutama puhtamaid tehnoloogiaid ning saastamist vähendama, kuid ka kompenseerida saastamise negatiivne mõju keskkonnale ja inimtervisele.

Allikas: Postimees

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields