Avaleht

Töömess Tallinnas: tööd jagub, aga töötajaid ei leita

Tallinnas Nordea kontserdimajas toimub täna Töömess, kuhu oli saabunud sadu lootusrikkaid tööd otsivaid inimesi. Tööandjad kurtsid aga, et kuigi tööd on pakkuda, siis töötajaid päeva lõpuks palju ei leita.

Töötukassa Tallinna- ja Harjumaa osakonna juhataja Siim Sarapuu sõnul on töömess saanud viimastel aastatel populaarseks ning see on parim võimalus saada tööandjaga otsekontakti. «Tihtipeale saab tööandja mitusada elulookirjeldust ja sealt osutub edasisse vooru valituks vaid 10 protsenti. Töömessi eeliseks on see, et kohtutakse silmast-silma ning seal on võimalik tööandjatega leida vastastikku paindlike lahendusi,» selgitas Sarapuu.

Messil osalenud tööandjad ütlesid Postimehele, et huvilisi on töömessidel alati palju, kuid õigeid inimesi on sellegipoolest raske leida. «Kerge töölisi ei ole leida, aga me näeme siin toredaid ja vahvaid inimesi. Kas nad tulevad meile tööle ja kas lepingu sõlmimiseni jõuame, see on teine küsimus,» ütles G4S turvateenistuse esindaja Anneli Tamre.

Sama meelt oli ka Prisma Expressi juht Mart Kansa, kes leidis, et palju inimesi nad sellistelt messidelt leidnud ei ole. Näiteks eelmine aasta leiti sadade inimeste hulgast ainult paar inimest, põhiliseks takistuseks saavad tööotsijatele riigikeele valdamise oskus ja see, et töö osutub füüsiliselt oodatust raskemaks.

Tallinnas on probleemiks pigem tööjõupuudus. «See oleneb töökohtadest ja valdkondadest, mõnes kohas on tööpuudus ja teises tööjõupuudus. Kui vaadata tervikpilti, siis saame Tallinna ja Harjumaa kontekstis rääkida pigem tööjõupuudusest. Selles piirkonnas on praegu registreeritud töötus 3,5%,» ütles Sarapuu.

Kõige rohkem töökohti pakutakse klienditeeninduses, eeskätt on puudus turvatöötajates, puhastusteenindajates ja müüjatest. Ehituse sektoris on praegu töökohti vähe, kuid võib arvata, et suvel hakatakse ka eal rohkem tööjõudu otsima.

Allikas: Postimees

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields