Avaleht

Tööandjad toetavad rektorite üleskutset läbimõeldud ressursipoliitikale

Eesti kodumaise ressurssi tark kasutamine ning tõhus töötlemine lubab hoida suurima osa väärtusahelast ja tulust kodumaal, ning seetõttu vajab nimetatud majandusharu riigilt pikaajalist visiooni ja ettevõtjailt sihikindlat arendamist. Eesti tööandjad toetavad üheselt Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ning Tallinna Tehnikaülikooli pöördumist, mis rõhutab vajadust läbimõeldud ning teaduspõhise ressursipoliitika järele.

Sügisel avalikustatud Tööandjate Manifestis rõhutasid tööandjad, et kestliku majanduskasvu saavutamiseks ning stabiilselt töökohtade pakkumiseks tuleb kodumaise ressurssi töötlemise väärtusahelast võimalikult suur osa hoida kodumaal.

“Parim ressursipoliitika ei saa olla lihtsalt see, et hoiame varad aegade lõpuni maa all,” märkis Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Toomas Tamsar. “Kui meie ühiskonnal on loodusressurss olemas, on parim poliitika selline, mis ühitab vastuvõetava keskkonnamõju ja maksimaalse panuse ühiskonna heaolusse.”

Süsteemitu ning pikaajalise vaatega keskkonnatasude poliitika aga pärsib tööandjate hinnangul investeerimist kodumaise ressursi tarka töötlemisse. “Selles valdkonnas on tegemist väga suurte investeeringutega. Kui pole selget, kümne-kahekümne aasta pikkust vaadet keskkonnapoliitikale ja keskkonnatasudele, vaid põhimõtted muutuvad vastavalt päevapoliitilisele konjunktuurile, ongi investoritel targem selles valdkonnas töökohti mitte luua,” selgitas Tamsar. “Täna sellist pikka vaadet ei ole, mida kinnitab ka sihitu ümberkäimine keskkonnatasudega.”

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields