Avaleht

Tööandjad on erakondades pettunud

Tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar saatis täna meediale avalduse, kus taunib koalitsiooniläbirääkimiste arenguid.

«Arengud koalitsiooniläbirääkimistel, kus avaikkuse selja taga sünnivad üleöö uued maksud, tekitavad Eesti tööandjais muret ja pettumust erakondades, kes alles kuu aega tagasi lubasid üksmeelselt pöörata riigivalitsemises uus lehekülg,» kirjutas Tamsar.

Tema sõnul kinnitasid veel kuu aega tagasi kõik suuremad erakonnad, et üleöö ja varjatult sündivad maksumuudatused, ettevõtluskeskkonna reostamine ja halduskoormuse kasvatamine on vastuvõetamatu. «Mõisteti, et olulised muutused tuleb ühiskonnas läbi rääkida. See sisendas lootust,» ütles Tamsar.

Tamsari avalduse kutsus esile tänase Eesti Päevalehe artikkel, kus toodi välja, et koalitsioonikõnelustel on arutluse all olnud ühtse pakendiaktsiisi sisseviimine.

««Maksuüllatused» ja ettevõtluskeskkonna raskendamine, mida kirjeldab reedene Eesti Päevaleht, ei räägi uue lehekülje pööramisest, vaid riigivalitsemise halvimate tavade visast edasielamisest. Kergekäeliselt sündinud eluvõõrate uusmaksudega nõrgestavad poliitikud Eesti ettevõtluskeskkonna habrast konkurentsivõimet, teevad ausal ettevõtjal ebaausaga konkureerimise veel raskemaks ning kokkuvõttes ajavad käe sügavale iga tarbija taskusse. Kiire koalitsioonileppeni jõudmine ei saa olla vabandus ega põhjus eiramaks head valitsemiskultuuri, millest veel kuu aega tagasi valijatele valjuhäälselt räägiti,» kirjeldas Tamsar avalduses.

Allikas: Postimees

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields