Avaleht

Swedbank AS: Praktikaprogrammist Kick Start on saanud meie kvaliteedimärk

Praktikaprogramm Kick Start on meie igasuvine praktikaprogramm, mis vältab juuni algusest augusti lõpuni. Programm koosneb nii reaalsest tööst, huvitavatest loengutest kui ka networkingust.  Igal aastal ootame Swedbankiga liituma ca 100 praktikanti. Värbamisprotsess algab juba jaanuaris. Meie praktikaprogrammi on oodatud kandideerima erineva taustaga inimesed – olgu need siis tudengid koolipingist või kogemustega töötajad, kes soovivad teha oma karjääris kannapöörde. Programmi on oodatud kandideerima ja osalema ka välistudengid ning vähenenud töövõimega inimesed. Praktikaprogrammis osalenutest jääb meile edasi tööle ca 35%- 45% praktikantidest. See number oleks kindlasti suurem, kui meil oleks vabu kohti pakkuda.

Soovitus: Ehita oma praktikaprogramm üles nii, et see kataks võimalikult laialt erinevate sihtgruppide huve ja vajadusi. Mitmekesisus rikastab nii praktikaprogrammi kui hiljem ka töökollektiivi.

Praktikandid on Swedbankis oodatud suvekolleegid

Suve jooksul sooritavad praktikandid reaalseid tööülesandeid ja kõigi osalejatega sõlmitakse tööleping, millega kaasneb ka tasu. Iga praktikanti ootab pangas isiklik juhendaja, kes toetab töökeskkonda ja valdkonda sisseelamisel. Kõik praktikandid läbivad uue töötaja sisseelamisprogrammi, mis aitab tutvuda nii pangandusega tervikuna, kui ka huvipakkuvate valdkondadega lähemalt.

Pöörame omalt poolt palju tähelepanu ka sellele, et osalejad mõtleksid tulevikule suuremas plaanis – seda nii panganduse tulevikuväljakutseid silmas pidades kui ka tuleviku tööjõuturu ootustele ja perspektiividele mõeldes. Programmi raames korraldame karjääritöötubasid, kus räägimegi tööturu muutustest ning teeme läbi praktilisi harjutusi, et oleks lihtsam mõista enda rolli ja väljakutseid muutuvas keskkonnas. Kick Starti üheks oluliseks osaks on ka ühisüritused, kus osalejad saavad omavahel  paremini tuttavaks ja võimaluse kohtuda teiste Swedbanki töötajatega. Nii näiteks oleme korraldanud praktikantidele spordipäeva kui ka rahvusvaheliste toitude õhtut, kus kõik osalejaid said proovida pangas töötavate erinevaid kultuure esindavate inimeste rahvustoite. Meie praktikandid on alati oodatud osalema meie sügisese ärihooaja avamise konverentsil, mis toimub augustis.

Kick Start praktikaprogrammi muudab väärtuslikuks põhjalik ettevalmistus. Kõik osakonnad ja üksused, kes suveperioodiks enda tiimidesse praktikante soovivad, peavad sellest märku andma juba detsembris – jaanuaris. Seetõttu on praktikantide kaasamine meeskondadesse väga läbimõeldud.  Kui praktikant tööle tuleb, on juba väga selgelt teada, millised on tema tööülesanded ning ootused. Selline korraldus muudab ka praktikandi jaoks praktikaperioodi väärtuslikumaks, kuna temalt oodatakse reaalsete tööülesannete täitmist ning ka tulemuslikkust nende ülesannete sooritamisel. Praktikandid on meie jaoks täieõiguslikud tiimiliikmed ning usume, et selline lähenemine suurendab uue inimese soovi pikemalt Swedbanki tööle jääda. 2018. aastal jäi pärast Kick Start praktikaprogrammi meile tööle 50 inimest, ehk 43% praktikantidest.

Soovitus:Praktikandid peaksid tundma, et nad on tulnud täitma reaalseid ülesandeid, mis on nende jaoks huvitavad ja loovad tulevikuks väärtust. Selleks, et lühikese ajaga suudaksid praktikandid luua väärtust, on väga oluline, et juhendajateks oleksid kogenud ja siiralt motiveeritud kolleegid.

Spetsialiseerumisega praktika arenguprogrammid

Lisaks Kick Start praktikaprogrammile on meil veel väiksemaid järelkasvuprogramme. Tuntuim neist on Data & Analytics Academy, mille raames koolitame nii tudengitest kui ka Swedbanki töötajatest järelkasvu andmete analüüsiga tegelevatesse tiimidesse. Tegu on spetsiifilisema programmiga, kus koolitusgrupid on pigem väiksemad. Antud programmi raames läbitakse erinevaid seminare ja praktikume, kus õpitakse tundma andmetega töötamise erinevaid tahke Swedbankis kui ka õpitakse üldisemaid teadmisi ja oskusi, mis antud töö puhul kindlasti kasuks tulevad. Täiendavalt läbivad kõik osalejad ka ühe- kuni kolmekuulise praktikaperioodi, kus saab õpitud teooriat kohe ka praktikas rakendada. Programmi edukalt läbinutele garanteerime ka vaba töökoha olemasolul ja kandidaadi sobivusel ametikoha Swedbankis. Konkurss selles programmis osalemiseks on väga tihe ja eelduseks on kõrged teadmised reaalainetest. Selles programmis sünnivad meie panga tulevikutegijad panga jaoks väga olulises digivaldkonnas.

Soovitus:Väärtusta oma ettevõtte jaoks vajalike kompetentside arendamist ja kaasa sinna nii oma olemasolevaid töötajaid kui võimekaid noori tegijaid.

Vaadake ka videot auhinnatseremooniast, kus Swedbank sai pärjatud tiitliga “Parim Praktikakoht 2018”

Ülle Matt

Swedbanki personalijuht

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields