Avaleht

Svarmil lähtub värbamisel inimese võimekusest

Kiviõlis tegutsev õmblusettevõte AS Svarmil toodab töörõivaid klientidele üle kogu Euroopa. Tehases töötab 67 vähenenud töövõimega inimest, kel on mitmesuguseid erivajadusi. Ettevõte lähtub ettevõte värbamisel ennekõike inimeste võimekusest tööd teha, mitte tervislikest puudustest. Igale töötajale lähenetakse individuaalselt. 

Vähenenud töövõime peamiseks põhjuseks on Svarmili näitel hingamisteede vaegused ning liigestega seotud probleemid. “Oleme teadlikud puudustest, millest töötervishoiuarst on tööandjat teavitanud ning mis on meile infoks oma tegevuste planeerimisel,” räägib tehase juhataja Merle Roste. 

Svarmilis täidavad vähenenud töövõimega inimesed mitmesuguseid ülesandeid. “Väär on arvata, et õmblusettevõttes töötavad ainult õmblejad. Meie ettevõttes on laofunktsioonid, juurdelõikuse osakond, tikkimise osakond, kvaliteedi kontrolli osakond jne. Vajame häid kolleege väga mitmete ülesannete täitmiseks,” selgitab Roste. 

Igale töötajale läheneb ettevõte individuaalselt. See võib tähendada näiteks töökoha sobivaks kujundamist või tööaja paindlikumaks muutmist. “Töökoha ümberkujundamine on kõige lihtsam, milleks valmis oleme. Aga leiame lahenduse ka teistele töötaja vajadustele, nagu mask hingamisteede kaitseks, valguse kohendamine või ortoosi kasutamine mõne nõrgema kehafunktsiooni toetuseks,” toob Roste näiteid.

Vähenenud töövõimega inimeste värbamisel ja hoidmisel on Svarmil saanud abi töötukassalt, kellega koostöös on toimunud ja toimumas mitmeid projekte töötajate ümberõppeks.  

Peamiste murekohtadena toob Svarmili tehase juht välja selle, et uue võimaliku töötajaga vesteldes ei ilmne, millega tööandja peaks töökoha ettevalmistustes arvestama. “Olukord on veidi paranenud, kuid ikka juhtub olukordi, kus inimene suurest tööle saamises soovist ei anna teada, milliste tööalaste risifaktoritega ta kokku puutuda ei tohi,” räägib Roste.

Vähenenud töövõimega inimeste värbamisel soovitab Svarmil esmalt hinnata inimese võimekust ametikohale, hinnata töökohaga seonduvaid riske, tutvustada tehtavat tööd ning olla suhtlusel avatud.

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields