Avaleht

Sulling: Eestil on head eeldused Jaapaniga koostööd tihendada

Väliskaubandusministri Anne Sullingu sõnul on Eestil tänu varasematele headele sidemetele Jaapaniga head eeldused koostööd tihendada.

„Jaapani kohtumistel tõstatasin olulise teemana Eesti-Jaapani topeltmaksustamise vältimise lepingu sõlmimise vajalikkuse, seda ühelt poolt mõlema riigi ettevõtete suurenenud huvi ning teisalt Euroopa Liidu ja Jaapani vaheliste vabakaubanduskõneluste kontekstis,“ ütles Anne Sulling.

Eesti ettevõtetel oli võimalus kohtuda Jaapani suurkorporatsioonide Hitachi, Rakuteni, Mitsubishi, Mitsubishi Motorsi ja Marubeni tippjuhtidega, tutvustada neile oma tooteid ja teenuseid ning nendega otsekontakte luua, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

„Kõik ettevõtted, kellega kohtusime, on Eestiga koostööle avatud. Eriti hea kontakt on Mitsubishi ja Marubeni korporatsioonidega, kellega Eesti saastekvootide müügi ajal mitmeid mahukaid tehinguid tegi. Sisukad kohtumised olid nii logistika, infotehnoloogia kui keemiatööstuse vallas,“ märkis Sulling.

Ta lisas, et veebruari keskel on Eestisse tulemas Jaapani väliskaubandusorganisatsiooni Jetro delegatsioon, et tutvuda siinse ettevõtlusmaastikuga.

Jaapanis sai kinnitust ka huvi Eesti piimatoodete impordi vastu. „Eesti piimatooteid soovib oma klientidele osta rahvusvahelise haardega Marubeni korporatsioon. Praeguseks on kokku lepitud, et Eestist saadetakse Jaapanisse juustu proovipartiid, et sealsed potentsiaalsed kliendid saaksid neid kasutada oma toodete valmistamisel,“ märkis Anne Sulling.

Tema sõnul võtab Jaapani turu avamine aega, kuid tänu Eesti varasemale heale koostöökogemusele Jaapani ettevõtetega on meie piimatöösturitel läbirääkimised kulgenud tavapärasest märksa kiiremini. Sulling avaldas lootust, et lõplike kokkulepeteni on võimalik jõuda veel selle aasta esimeses pooles.

Marubeni Corporationi käive oli viimasel majandusaastal 132,4 miljardit USA dollarit ja puhaskasum 2 miljardit USA dollarit. Marubenil on kokku 120 esindust rohkem kui 65 riigis. Korporatsioon tegutseb 12 erinevas tööstussektoris, alates toiduainetetööstusest ja lõpetades energeetika- ja metallitööstusega.

Saastekvoodi müügi käigus on koostöös Marubeniga Eestis renoveeritud üle 150 avaliku hoone, kaheksa teatrit said moodsad energiasäästlikud valgustuslahendused ja viis teatrit uued teatribussid.

Allikas: Ärileht

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields