Avaleht

Stamina Tervisejooks ja –kõnd sari kutsub kord nädalas regulaarselt liikuma

Kolmapäeval, 20.aprillil alustab Tallinnas liikumisharrastuse sari Stamina Tervisejooks ja –kõnd, mis pakub võimaluse kord nädalas sörkjooksu või kõnniga kolleegide või sõprade seltsis igapäeva tööst lõõgastuda ja oma tervise eest hoolitseda. Miks peaksid tööandjad oma töötajate sarjas osalemist soodustama, kirjutab Urmo Raiend Stamina spordiklubist.

Terved ja aktiivsed töötajad annavad tööl paremaid tulemusi Kindlasti on tööandjad huvitatud, et töötajad oleksid terved. Tööandjate võimuses on anda oma panus töövõtjate liikumisharrastuse toetamiseks ja motiveerimiseks. Tihti kerkib siin aga küsimus “miks?”. Miks peaks just ettevõte olema see, kes töötaja sportimisharrastuse kinni maksab? Ühese vastust sellele annab 2010. aastal USAs, Harvardi ülikoolis läbi viidud uuring, millest selgus: iga töötaja tervisesse panustatud sent toob tagasi tervelt kuus senti. Pool sellest tuleb vähenenud haiguspäevade arvelt, teine pool aga töö suurenenud tulemuslikkusest. Seega toob töötajate kehaline aktiivsus ettevõttele sisse konkreetset rahalist kasu.

Stamina Tervisejooks ja –kõnd sarjaga on liitunud paljud edukad ettevõtted 2016.aastal aastal on sarjas juba osalemas mitmeid edukaid ettevõtteid, kes toetavad oma töötajate sarjas osalemist. Ettevõtted nagu ABB Eesti, Eesti Energia, Ericsson Eesti, Telia, LHV Pank ja paljud teised näevad, et pisike panus töötajate liikumisharrastuse toetamiseks annab mitmekordselt tagasi tervete ja aktiivsete töötajate näol. 14 aasta jooksul, mil sarja on korraldatud, on regulaarse liikumisharrastusega sinasõbraks saanud tuhanded ja tuhanded inimesed, kes alustasid sarjas kord nädalas jooksmise või käimisega.

tervisejooksStamina Tervisejooks ja –kõnd sarjas osalemine arendab koostegemise rõõmu Tervisejooks ja –kõnd sari on ellu kutsutud sellisena, et võimalikult kasvatada ja tugevdada koostegemise rõõmu. Kui juba ollakse omavahel kokku lepitud ja südameasjaks võetud koos sellisel moel oma tervise eest hoolitseda, siis on raskem anda järele ahvatlusele “seekord vahele jätta”. Juba ainuüksi lihtsalt tiimide moodustamise protsessi käigus tekib igaühel võimalus aidata ka oma lähedastel senisest sportlikumaks saada. Tervisejooks ja –kõnd sarja tiimi kuulub neli kuni viis liiget. Mitu tiimi liiget annab võimaluse mõelda ka keskkonnale, sest näiteks koos ühe autoga kohale tulla on keskkonnasõbralikum. Samuti on võimalus moodustada pere-, sõpruskonna-, firma, kolleegide- jne tiime. Lisaks tiimidele on sarjaga oodatud liituma ka individuaalosalejad.  

Etapid pakuvad kahel päeval nädalas avastamisrõõmu erinevatel liikumisradadel Ka 2016. aastal on Tervisejooks ja –kõnd sarjas 21 etappi ning iga etapp toimub kolmapäeval ja neljapäeval ehk osaluskordi saab joostes või kõndides teha kahel päeval nädalas. Seega on soovijail võimalik osaleda erinevatel liikumisradadel Tallinnas ja lähiümbruses kokku 42 korda. Sarja etapid toimuvad vähemalt 15 erinevas parkmetsas ja terviserajal Tallinnas ja lähiümbruses. Stamina Spordiklubi korraldatava Tervisejooks ja –kõnd sarja 1. etapp toimub kolmapäeval, 20.aprillil Kadriorus ning sarja lõpetab viimane etapp 22.septembril Nõmme terviseradadel.

Väärt auhinnad lisavad liikumisele motivatsiooni Osalejate motiveerimiseks on sarja lõppedes väärt auhinnad. Parim tiim saab pärjatud reisikinkekaardiga väärtuses 3000 EUR ning kahele tiimile on lohutusauhindadeks DFDS Seaways poolt merereis Rootsi. Lisaks on veel ettenähtud etappidel aktiivsetele osalejate loosiauhindu sarja partneritelt.

Tervisemõõtmised ja erinevad nõustamised Heaks traditsiooniks on saanud osavõtjatele pakutavad erinevad nõustamisteenused. Terviseedendajad mõõdavad sarja etappidel osalejate erinevaid tervisenäitajad (vererõhk, rasvaprotsent, kolesterool ja veresuhkur ) ning annavad nõu, kuidas oma tervisekäitumist parandada. Rio olümpiamängudeks valmistuva Roman Fosti eestvedamisel saab kolmapäeviti osaleda jooksutundides. Sarja partner ILUUM annab parima võimaliku kepikõnni kogemuse koos tippklassi toodetega. Kavas on erinevad jooksuvarustuse tutvustused ja ka jalatestid, mis aitavad õige jooksujalanõu valikul.

Osaluskorra kirjasaamiseks mitu võimalus Etapi osaluskorra saab kirja sama kalendrinädala sees kolmapäevasel või neljapäevasel toimumiskorral. Ning kui kellelgi jääb siiski nädala sees etapil osalemata, siis on see võimalus järele joosta või kõndida teistel Stamina korraldatavatel rahvaspordiüritustel, millisteks on DFDS Järvejooksude etapid, Suple Sõtku Sörgi rahvatriatlonid ja Icebug Kõva Mehe Jooks.

Teemaetapid ja hulk häid põhjuseid sarjaga liitumiseks Lisaks tavapärastele etappidele korraldatakse ka teemaetappe, näiteks 17.augustil toimub XT sport klubi eestvedamisel seiklusspordietapp. Kindlasti on plaanis veel karnevalietapp. Sarjaga liitumiseks on veel mitmeid häid põhjuseid.

Stamina Tervisejooks ja –kõnd sarja kodulehekülg> www.stamina.ee/tervisejooks  

Facebooki lehekülg www.facebook.com/tervisejooks

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields