Avaleht

Tööandjad Soome valitsusele: vajame reisijateveo piirangute leevendamist

Eesti Tööandjate Keskliit saatis Soome peaministrile pöördumise, et toetada selles küsimuses Eesti valitsust, sest inimeste liikumisvõimaluse taastamine on Eesti majandusele ja ettevõtlusele ülioluline.  

Esiteks avaldasime tervitasime asjaolu, et kaubavedu Eesti ja Soome vahel on säilinud. See on Eesti jaoks äärmiselt oluline, kuna meie majandus on suuresti sõltuv just eksprordist ja vabalt toimivatest tarneahelatest. Sellega seoses juhtisime Soome valitsuse tähelepanu töötajate piiriülese liikumise ajutistele piirangutele. See piirang mõjutab kõige enam tööstus-, teenus- ja ehitussektorit. 

Eestil praegu kogemusi töötajate piiriülese liikumisega Lätist. Kahe valitsuse vahel 20. märtsil 2020 sõlmitud leping lubab töötamise eesmärgil piiri ületada ja välistab vajaduse, et töötajad püsiksid karantiinis kaks nädalat pärast piiri ületamist.  Statistika näitab, et ettevaatusabinõude kasutamisel ei ole töötajate vaba liikumine suurendanud COVID-19 juhtumeid piirilinnades. Eesti on sarnaselt Soomega järginud kõiki piirangute mõõtmisi ja COVID-19 juhtude tase langeb.

Selle positiivse näite pinnalt tegime Soomele ettepaneku kaaluda piiriületuse piirangute leevendamist ning töötajate vaba liikumise võimaldamist Eesti ja Soome vahel.

Soome on Eesti jaoks üks olulisemaid majanduspartnereid. Lisaks kaupadele liiguvad spetsialistid ka Soome ja Eesti vahel ning turismisektor, mida COVID-19 viirus kõige enam mõjutab, sõltub suuresti Soome turistidest. Kuna riigid liiguvad väljumiskavade suunas, oleksime tänulikud, kui lubasite laevafirmadel võimalikult kiiresti uuesti tegutseda. Laevafirmad ja turismisektor on valmis järgima äärmiselt rangeid hügieeninõudeid ja piirama laevade hõivatust ning on riskide minimeerimiseks valmis pidama läbirääkimisi täiendavate nõuete osas reisijate ja turistide jaoks.

Täispikka pöördumist saab lugeda siit.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields