Avaleht

Selgunud on tänavused Ettevõtluse Auhinna nominendid

Esinduslik žürii valis välja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt välja antava Ettevõtluse Auhinna nominendid. Viie kategooria parimad ettevõtted kuulutatakse välja 8. oktoobril toimuval pidulikul auhinnagalal.

Erinevate valdkondade asjatundjad valisid välja kolm parimat ettevõtet viies kategoorias – Aasta Eksportöör, Aasta Välisinvestor, Aasta Piirkonna Ettevõte, Aasta Uuendaja ja konkursi ajaloos esmakordselt Aasta Vastutustundlik Ettevõte. Hindamise aluseks olid ettevõtte majandustulemused, turundusplaanid, tootearendus ja teised tegurid, mis tagasid ettevõtete edu.

Aasta Piirkonna Ettevõte selgub Märjamaa Lihatööstus OÜ, kasevineeri valmistava UPM-Kymmene Otepää AS ja Pärnumaal elastikniite tootva Fein-Elast Estonia OÜ seast.

Aasta piirkonna ettevõtte kategooria eesmärk on tunnustada ja tuua eeskujuks majanduslikult edukaid ja regionaalselt olulisi ettevõtteid, kelle põhitegevuse kaudu edeneb ka kohalik eluolu.

Aasta Välisinvestori auhinna nominendid on Euroopa suuruselt teine teki- ja padjatootja Trading House Eesti AS, üks maailma suurimaid ukse ja aknatootjaid JELD-WEN Eesti AS ning veepuhastusfiltrite tootja Westaqua-Invest OÜ.

Auhinnakategooria Aasta Välisinvestor 2015 eesmärk on tunnustada Eestis tegutsevaid ettevõtteid, kes on eriliselt silma paistnud Eestisse tehtud otseste välisinvesteeringute mahuga. Lisaks on need ettevõtted panustanud Eesti majandusellu uute tehnoloogiate ning ärimudelite rakendamise ja kõrge kvalifikatsiooniga töökohtade loomise kaudu.

Aasta Eksportööri tiitlile konkureerivad üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid Valio Eesti AS, kunstlillede, interjööri kaunistuste ning jõulukaupade disainer ja turustaja Shishi AS ning ehitusega tegelev ettevõtete grupp Kodumaja.

Aasta Eksportöör 2015 eesmärk on tunnustada Eestis tegutsevaid edukalt eksportivaid ettevõtteid ning innustada ettevõtjaid arendama suure lisandväärtusega eksporti.

Aasta Uuendaja tiitlile konkureerivad tänavu internetireklaami müügiga tegelev AdCash OÜ, tarkvara arendav CGI Eesti OÜ ja Sakala Hambaravi kaubamärgi all tegutsev Bluegate OÜ.

Aasta Uuendaja 2015 eesmärk on tunnustada Eestis tegutsevaid ettevõtjaid, kes on uuenduste väljatöötamise ja eelkõige nende tulemusliku rakendamisega saavutanud majanduslikku edu, loonud kõrgema lisandväärtusega töökohti või kasutanud teadusmahukaid lahendusi oma toodete ja/või teenuste arendamisel.

Sel aastal antakse esmakordselt välja Aasta Vastutustundliku Ettevõtte auhind. Enim paistsid kogukonna või laiema avalikkuse heaolusse panustamisega välja Tallinn Airport GH AS, AS Rauameister ja Playtech Estonia OÜ.

Kategooria Aasta Vastutustundlik Ettevõte 2015 eesmärk on tunnustada ja väärtustada Eestis tegutsevaid ettevõtteid, kes teadlikult käituvad oma igapäeva tegevustes vastutustundlikult nii töötajate, keskkonna, partnerite kui ka kogukonna suhtes ning on selles jätkusuutlikud.

Ettevõtluse Auhinnad antakse üle 8. oktoobri õhtul toimuval pidulikul auhinnagalal, millest teeb otseülekande ka ETV.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) korraldatav konkurss Ettevõtluse Auhind on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele ning samas Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss. Ettevõtluse Auhind 2015 eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning tunnustada ambitsioonikamaid Eesti ettevõtteid. Kokku kandideeris konkursil 70 ettevõtet. Konkurssi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Samaaegselt korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit Konkurentsivõime Edetabeli, kus tänavu kandideerib 400 ettevõtet.

Mõlema konkursi parimate hulgast valitakse üldvõitja – Aasta Ettevõte 2015.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields