Avaleht

Sada ettevõtjat räägib nädala jooksul kooliõpilastele oma loo

Esmaspäeval algava ettevõtlusnädala jooksul külastavad algatuse “Ettevõtlikkus kooli” raames koole üle Eesti kokku sada ettevõtjat ja tippjuhti, kes jagavad õpilastega oma lugu ja kutsuvad neid karjäärivalikuid tehes kaaluma ka varianti hakata ise tööandjaks.

Teisipäeval räägib Põlvamaa Gümnaasiumis oma lugu start-up ettevõtja, Funderbeami asutaja ja tegevjuht Kaidi Ruusalepp.

“Kui küsida noortelt, mida nad pärast kooli tegema hakata plaanivad, siis “Ma hakkan ettevõtjaks” ei ole just kõige sagedamini kuuldav vastus. Samas on ettevõtja tee üks põnevamaid ja riigi majanduse seisukohast pehmelt öeldes hädavajalik. Seega see vähene, mida meie, ettevõtjad, teha saame, on innustada. Ma olen ise Põlvast pärit ja muidugi ma valin oma kodukooli, kus lugu rääkida. Sest ei ole vahet, kust sa pärit oled – elus on kõik võimalik,” ütles Ruusalepp.
 
Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul vajab Eesti ettevõtlikke inimesi ja parim võimalus noortesse sellist suhtumist süstida on isikliku loo rääkimine, seejuures kartmata tunnistada ka raskusi ja eksimusi.

„Kogenud ettevõtjate isiklik praktiline kogemus erinevatest situatsioonidest ja tegevusvaldkondadest on väga väärtuslik. Selle jagamine laia ringi noortega mõjub loodetavasti inspireerivalt nii õpilastele kui ka ettevõtjaile endile. Ja kuigi kõigist ei saa ettevõtjaid – ja ei peagi saama -, siis ettevõtlik ellusuhtumine tuleb kasuks kogu elu jooksul,“ ütles Tamsar.

Algatus toimub teist aastat ja koolide huvi ettevõtjatest külalislektorite vastu on väga suur, soovi oma õpilastele ettevõtjaid tutvustada avaldas üle saja kooli.
 
Kunda Ühisgümnaasiumi huvijuhi Katre Saare sõnul on õpilastele kohalike ettevõtjatega kohtumine huvitav ja kasulik, sest ettevõtjad saavad oma kogemuse jagamisega anda koolis õpetatavale lisamõõtme ja luua uusi seoseid.
 
“Eriti hea meel on, kui õpilastega tuleb kohtuma kohaliku ettevõtte juht. See kannab ühtlasi sõnumit, et noored on alati tagasi oodatud, ennast teostada saab väga hästi ka Virumaal, mitte ainult Tallinnas või maailma metropolides,” ütles Saar. Kunda Ühisgümnaasiumis kohtuvad õpilastega Estonian Celli juht Siiri Lahe ja kohalik ettevõtja Roman Kusma.

Üle Eesti lähevad koolidesse esinema veel sellised tuntud ettevõtjad ja tippjuhid, nagu Rober Kitt (Swedbank), Ago Soomre (Haapsalu Uksetehas), Markus Villig (Taxify), Maire Milder (Baltika), Jaan Pillesaar (Helmes), Priit Alamäe (Nortal), Heiti Hääl (Alexela), Ville Jehe (erinevad ettevõtted) ja paljud teised. Osalejate nimekirja saab vaadata siit: http://www.mystory.ee/osalejad/ 

„Ettevõtlikkus kooli“ toimub Eesti Tööandjate Keskliidu, Teenusmajanduse Koja, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, SA Tuleviku Kool, Startup Estonia ja KredExi koostöös.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields