Avaleht

Risto Mäeots: mida paremini praktikante koolitame, seda lihtsam on meil homme töötada

„Parim praktikakoht 2020“  tunnustuse saanud lennuhooldusettevõte Magnetic MRO tegevjuht Risto Mäeots jagas meiega oma saladusi hea praktika korraldamiseks ning rääkis oma loo, kuidas sirgus tema praktikandist tegevjuhi kohale.

„Aastal 2007 liitusin ma Magnetic MRO ettevõttega lennukolledži, praeguse nimega Eesti Lennuakadeemia, praktikandina ja tänaseks 13 aastat hiljem on mul au seda ettevõtet juhtida. Nende aastate jooksul oli mul suurepärane võimalus erinevatel ametikohtadel töötada ja tänaseks õnnestus mul ettevõtet juhtima hakata.

Praktikakohtade pakkumine on meie jaoks eluliselt tähtis. Meil on vaja kätega töötavaid inimesi, kes oskaksid lennukitega ümber käia ja neid hooldada. Meil ei ole absoluutselt mingit muud võimalust selliseid inimesi kuskilt mujalt saada, kui neid ise koolitada. Kool annab väga hea teoreetilise baasi, aga praktiline pool jääb mõneti puudulikuks arusaadavalt. Meie kohustus on nad praktiliste oskuste poolest viia tipptasemele.

Meie koostöö koolidega on väga tihe – täna on meil kokku kuus kooli, kellega koostööd teeme. Kuuest koolist üks on Eesti Lennuakadeemia, ülejäänud viis kooli asuvad väljaspool Eestit. Meil on Lätis, Leedus, Soomes ja ka Rootsis partnerkoolid.

Magnetic MRO on väga hea praktikakoht just seepärast, et kõik need inimesed, kes täna praktikat juhendavad, on ise välja kasvanud Eesti Lennuakadeemiast ja teistest koolidest üle maailma ja nad teavad, kui oluline on toetav praktikabaas. Seetõttu on meil välja valitud parimad juhendajad ja nad saavad vastavalt tasustatud, et nad oleksid motiveeritud noori õpetama. Päeva lõpuks nad teavad ka seda, et mida paremini me koolitame, seda lihtsam on meil endal homme töötada.“

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields