Avaleht

Riigikogu pikendas haiguspäevade hüvitamise senist korda

Foto: Kelly Sikkema/Unsplash

Riigikogu otsustas 28. detsembril erakorralisel istungil, et jätkub senine haiguspäevade hüvitamise kord. Selle järgi on esimene haiguspäev töötaja omavastutusel ja tööandja maksab hüvitist teisest kuni viienda ning haigekassa alates kuuendast haiguspäevast.

Keskerakonna fraktsiooni algatatud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse järgi pikeneb senine haiguspäevade hüvitamise kord poole aasta võrra ehk 30. juunini 2023. Muudatus nõuab haigekassa eelarvest 16 miljonit eurot lisaraha.

Ehkki parlamendiliikmed tegid otsuse, siis seaduse kuulutab välja Vabariigi President, misjärel avaldatakse seadus Riigi Teatajas ning üldjuhul jõustub see kümnendal päeval pärast avaldamist.

Kuna seaduse jõustumine võtab oma aja, ootavad tööandjad töö- ja terviseminister Peep Petersoni (SDE) juhised, kuidas uue aasta alguses haiguspäevade kompenseerimisega ringi käia.

Pikendatud haigushüvitiste maksmise kord kehtestati ajutiselt 2021. aastast. Enne seda maksis tööandja hüvitist neljandast kaheksanda päevani ja haigekassa alates üheksandast päevast ning esimese kolme päeva eest töötaja hüvitist ei saanud.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields