Avaleht

Riigikogu majanduskomisjon toetab välistöötajate palganõude alandamist valdkonna keskmiseni

Riigikogu majanduskomisjon toetas esmaspäevasel (12.09.2016) istungil Eesti Tööandjate Keskliidu ja teiste ettevõtlusorganisatsioonide esitatud ettepanekut langetada kolmandatest riikidest pärit töötajate palganõue valdkonna keskmise palgani.

“Valitsus on teinud ettepaneku, et kolmandatest riikidest töölevõtmisel peaksid ettevõtted maksma vähemalt keskmist palka. Siin majanduskomisjon asus mõnevõrra teisele seisukohale,” sõnas majanduskomisjoni juht Toomas Kivimägi BNS-le.

Tema sõnul võib keskmine palk sektorite lõikes erineda kordades. “Teeninduses on see võibolla 700-800 euro peal, praktiliselt võimatu on kolmandatest riikidest tööjõudu värvata, kuna siis peaks maksma keskmist palka, selles sektoris see pole jõukohane. Teistpidi mõnes sektoris, kus makstakse oluliselt kõrgemat palka kui Eesti keskmine palk, ei täida see oma eesmärki. Võibolla sektori keskmine on 2000 eurot, Eesti keskmine on 1150 eurot, see tooks selle sektori keskmist alla,” selgitas Kivimägi.

Tema sõnul tuleks aluseks võtta vastava sektori keskmine palk, mis oleks alumine piir, millega on võimalik kolmandatest riikidest tööjõudu värvata.

Maikuus kiitis valitsus heaks välismaalaste seadust muutva eelnõu, mille üks eesmärkidest on vähendada praegust välistööjõule 1,24-kordse keskmise töötasu maksmise nõuet keskmise palgani. Eesti Tööandjate Keskliit on korduvalt teinud ettepaneku muuta seadust selliselt, et väljaspoolt Euroopa Liitu värvatud töötaja minimaalse palga nõue oleks valdkonna keskmine töötasu.

Loe Tööandjate ettepanekuid Välismaalaste seaduse muudatuseks SIIT

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields