Avaleht

Registreeritud töötute arv väheneb ning ka uusi tööpakkumisi tuleb vähem juurde

Aprilli lõpus oli töötuna arvel 29 195 inimest ehk 4,6% tööjõust. Kõrgeim töötuse määr on jätkuvalt Ida-Virumaal ja Valgamaal ning madalaim Harju- ja Tartumaal.
Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles, et eelmise aasta aprilliga võrreldes on töötuna registreeritud inimesi pea kolme ja poole tuhande võrra vähem, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Kõrgeim töötuse määr on jätkuvalt Ida-Virumaal ja Valgamaal ning madalaim Harju- ja Tartumaal.

Suure osa töötutest on oskustöötajad ja käsitöölised (20%), lihttöölised (19%) ning teenindus- ja müügitöötajad (17%).

Märtsikuuga võrreldes lisandus aprillis vähem uus tööpakkumisi. Kuu jooksul lisandus 4 084 uut tööpakkumist, millest 59% sisestati töötukassa portaali kaudu.

Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 8 662. Kõige suurem osakaal vahendatavatest töökohtadest oli suunatud teenindus- ja müügitöötajatele (27%). Järgnesid oskustöötajatele ja käsitöölistele (17%) ning lihttöölistele (16%) pakutavad töökohad.

Töötukassa maksis aprillis töötuskindlustushüvitist 10 396 inimesele ehk 30% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 388 eurot ning hüvitisteks maksti kokku ligikaudu 3,6 miljonit eurot. Ligikaudu 124 euro suurust töötutoetust sai aprillis 8 418 inimest ehk 25% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa aprillis 587 inimesele. Keskmine aprillis määratud hüvitis oli 1 555 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 948 tuhande euro.

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa aprillis 59 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli 2 191 eurot ning hüvitisteks maksti aprillis üle 134 tuhande euro.

Aprillikuus sai töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 3700 inimest.

Allikas: ERR

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields