Avaleht

Rahvusvahelise Tööorganisatsioon arutles Istanbulis väärika töö tuleviku üle

Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (inglise keeles lühend ILO) Euroopa Regionaalne Kohtumine toob iga nelja aasta tagant kokku regiooni  51 riigi valitsuste, tööandjate ja töötajate esindajad.

02.-05. oktoobril k.a leidis Istanbulis aset 10. kohtumine, mille eesmärk  oli üle vaadata 2013. aastal Oslos toimunud  9. Euroopa regionaalsel kohtumisel  vastuvõetud Inimväärse Töö Tegevuskava (the Decent Work Agenda) rakendamine ning arutada regiooni  praeguseid  ja tulevasi  väljakutseid.

Kohtumisele oli akrediteerituid isikuid 222 võrreldes 372 neli aastat tagasi Norras toimunuga. Istanbuli oli saabunud 42 riigi delegatsioonid, kellest 37 olid mittetäielikud, s.t ei olnud tagatud kolmepoolsus – valitsuse, tööandjate või  töötajate esindaja puudumine.  Ka Eesti delegatsioonist puudus töötajate esindaja. Tööandjaid esindas Victoria Mets Eesti Rahvusvaheliste   Autovedajate Assotsiatsioonist. Ülekaalukalt ei olnud esindatud töötajad, seda 27 delegatsioonis, juhtides sellega tähelepanu eriolukorra jätkumisele kohtumise toimumismaal, Türgis.

ILO peadirektori Guy Ryderi esitatud  ettekandele  „ Milline on väärika töö tulevik Euroopas ja Kesk-Aasias: võimalused ja väljakutsed“  järgnes diskussioon, misjärel  arutleti  kõikidele väärika töö, töö ja tootmise organiseerimise (sealhulgas rahvusvahelisi ettevõtteid ja sotsiaalpoliitikat puudutava deklaratsiooni ), töö juhtimise ning töö ja ühiskonna küsimuste üle.

Kohtumisest osavõtnud Euroopa ja Kesk-Aasia delegaadid kinnitasid Istanbuli Initsiatiivis, et muutuste ajendid, mis mõjutavad tuleviku tööd, eriti tehnoloogilised arengud, pakuvad hulgaliselt võimalusi, kuid esitavad ka märkimisväärseid väljakutseid. Koostatud dokument esitab poliitika raamistiku kasu suurendamiseks ja riskide vähendamiseks seoses tuleviku tööga regioonis. Initsiatiiv kutsub üles rakendama kolmepoolset partnerlust andes nõu ja toetades poliitika kujundamisel.

ILO kohtumisele Istanbulis  järgnes Rahvusvahelise Tööandjate Organisatsiooni Euroopa liikmete aastakoosolek. Koosoleku päevakord oli tihe, käsitleti tööturu olukorda erinevates riikides ja seal toimunud valimiste mõju töösuhetele (nt Prantsusmaa, Saksamaa, Iirimaa), tööõiguse arenguid jm.   

Eesti Tööandjate Keskliitu esindas Victoria Mets Eesti Rahvusvaheliste  Autovedajate Assotsiatsioonist.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields