Avaleht

Rahandusministeeriumi ettepanek: kaotada sõidupäevikud

Rahandusministeerium on välja töötanud ettepaneku, mille kohaselt loobutaks sõiduautode puhul, mida kasutatakse üheaegselt nii ettevõtluses kui ka eraotstarbel, sõidupäevikute abil arvestuse pidamisest. Tööandja auto eratarbeks kasutamise korral tasutavad maksud soovitakse panna sõltuma üksnes auto võimsusest ja vanusest ning loobuda segakasutuses olevate autode puhul sõidupäevikutest.

Ettepaneku kohaselt asendatakse kehtiv erisoodustuse fikseeritud piirmäär auto võimsusest sõltuva arvestusega ning määratakse kilovati hinnaks 1,96 eurot. Seega kujuneb erisoodustuse maksukohustuseks (tulu- ja sotsiaalmaks) 1,3 eurot ühe kilovati kohta kuus.

Uue süsteemi järgi oleks maksukohustus praeguse erisoodustuse fikseeritud määraga võrreldes madalam keskmise ning väiksema võimsusega autode puhul, mis moodustavad ca 70% ettevõtte sõiduautodest. Sõiduautode puhul, mis on vanemad kui viis aastat, rakendataks lisaks kordajat 0,75, et võtta arvesse auto turuhinna langust.

Vaid ettevõtluse tarbeks kasutatavate sõiduautode puhul oleks ettepaneku kohaselt siiski kohustuslik sõidupäevikut pidada. Täielikult ettevõtluses kasutatavad sõiduautod tuleks ettepaneku kohaselt edaspidi märgistada vastava kleebisega.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul on Tööandjad korduvalt välja öelnud, on, et sõidupäevikud tuleb kaotada. “Ja loomulikult on hea meel, et nüüd ollakse selleni ka jõudmas,” ütles Tamsar. “Tunnustada tuleb rahandusminister Sven Sesterit  selle eest, et sel korral  on ta eelnõud ette valmistades  ettevõtjate esindajatega varakult  konsulteerinud.”

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields