Avaleht

Puue ei ole takistuseks, kui inimene soovib tööd teha

Valminud on kogumik vähenenud töövõimega inimeste ja nende tööandjate lugudest. Need kinnitavad, et oma koha leidmine tööelus võib olla vähenenud töövõimega inimesele küll keeruline, aga mitte võimatu. 

“Vähenenud töövõimega inimeste tööleaitamiseks tuleb tegeleda kvalifikatsiooni ajakohastamisega ja töösuhete paindlikumaks muutmisega. See aitaks vähenenud töövõimega, pensioniealised ja õppe- või hoolduskohustusega inimesed tööturule siseneda ja seal püsida. Loodame, et neist lugudest on kasu nii tööandjatele kui ka inimestele, kes on seni mingil põhjusel tööturult eemale jäänud,” ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.

Kogumikus saavad sõna nii juhid kui töötajad ning lisaks füüsilisele puudele on juttu ka vaimsest tervisest. Oma kogemusi jagavad inimesed organisatsioonidest: RagnSells, Svarmil, Baltic Restaurants Estonia, Coop Eesti, Swedbank Eesti, G4S, Maxima Eesti, Microsoft, Häirekeskus, Eesti Töötukassa, ja Eesti Ametiühingute Keskliit.

Lisaks on juttu toetavatest teenustest nii töötajatele kui tööandjatele, mida pakuvad Eesti Töötukassa, Tööinspektsioon, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE, Astangu Kutse ja Rehabilitatsioonikeskus, Haabersti Klubimaja, Peaasjad. 

Eestis on 2021. aasta novembri alguse seisuga 44 000 registreeritud töötut. Pooled neist on vähenenud töövõimega inimesed, kelle töötus kasvas kriisis ka kõige kiiremini. 

Kogumik “Kõik inimesed on tööturule oodatud” valmis Eesti Tööandjate Keskliidu ja Sotsiaalministeeriumi koostöös. Olulised kaasaaitajad olid: MTÜ Peaasjad, Tervise Arengu Instituut, Tööinspektsioon, Töötukassa ja MTÜ Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE. Kogumiku väljaandmist toetas Euroopa Sotsiaalfond.

Kogumik sisaldab muuhulgas ülemaailmse heategevusfondi Wellcome uurimisraporti „Putting science to work. Understanding what works for workplace mental health“ kokkuvõtet, mille koostas PARE arendusnõunik Viire Täks.  Kogumikus avaldatud artiklisse valis autor kuus vaimset tervist toetavat lähenemist, mis on sektorite ülesed ja võiksid seetõttu rohkematele inimestele huvi pakkuda. Täismahus uuring asub siin.

Fotod: Tööandjate Keskliidu erakogu

 _582_https://vana.employers.ee/wp-content/uploads/TVR-kogumik-1-300x300.png

 

 

 

 

 

Kogumik eesti keeles
Kogumik vene keeles

 _748_https://vana.employers.ee/wp-content/uploads/EL_Sotsiaalfond_horisontaalne-oige-1-250x132.jpg

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields