Avaleht

Priit Alamäe ja Ando Jukk saavad Valgetähe IV klassi ordeni

Eesti Tööandjate Keskliidu aktiivsed liikmed, AS Nortal juhatuse esimees Priit Alamäe ja UPM-Kymmene Otepää AS tegevuht Ando Jukk saavad ettevõtluse edendamise eest Presidendilt Valgetähe IV klassi ordeni.

Priit Alamäe

on Baltimaade juhtiva tarkvaraarendusettevõtte Nortal AS asutaja. Nortal (endise nimega Webmedia Group) on Baltikumi suurim rahvusvaheline tarkvaraarendusettevõte, pakkudes peamiselt rätsepatööna tehtud IT-lahendusi avaliku ja erasektori ettevõtetele Põhjamaades, Baltimaades, Venemaal, Pärsia lahe riikides, Aafrikas ja mujal. Nortali tarnitud lahendusi kasutavad kliendid telekommunikatsiooni, finantsteenuste, tööstuse, logistika, tervishoiu ja avalikus sektoris.

Ettevõte panustab süsteemselt koostöösse ülikoolidega, kuid ka IT propageerimisse üldhariduskoolides. Muuhulgas toetatakse koolinoorte informaatikavõistluse läbiviimist, korduvalt on oldud Ajujahi suurtoetaja. Nortal on mitmeid kordi valitud Eesti kõige pere- ja töötajasõbralikumaks ettevõtteks. Aastal 2011 valiti Priit Alamäe aasta ettevõtjaks.

Ando Jukk juhib Lõuna-Eesti üht olulisemat tööandjat, UPM-Kymmene vineeritehast Otepääl, mis sai eelmisel aastal Eesti Ettevõtluse Auhindade konkursil “Aasta piirkonna ettevõte 2015” tiitli ja oli ka üks “Aasta ettevõtte” nominentidest. Ligi 200 töötajaga ettevõtte näol on tegemist Valgamaa suurima tööandjaga, kus väärindatakse kohalikku puitu ja tuuakse ekspordiga raha Eestisse – 95% toodangust läheb piiri taha.

Koostööd tehakse ka Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga, tutvustades tudengitele vineeri valmistamise protsessi ja pakkudes neile praktikakohti. Lasteaedadele ja koolidele antakse meisterdamiseks materjali. Lisaks toetab ettevõte mitmesuguseid spordi- ja kultuuriüritusi.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields