Avaleht

Peaministri pöördumine tööandjate poole: suunake inimesed võimalusel kaugtööle

18. veebruaril otsustas Valitsus uued piirangud, et COVID-19 viirust ohjata. Peaminister Kaja Kallas pöördus lisaks otse tööandjate poole ning palus suunata kaugtööle kõik need inimesed, kelle töö seda võimaldab. Kui seda ei ole võimalik teha, siis korraldada töökeskkond selliselt, et minimeerida vahetuid kontakte ja viiruse leviku riske.

„Eesti nakatumisnäitajad on tõusnud võrreldes teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega väga kõrgele. Suurim nakatumine toimub vanuserühmades 30–39 ja 40–49. Iga kaheksas inimene nakatub töökohal, iga kolmanda puhul ei tea me nakatumise allikat, kolmandik aktiivsetest nakkuskolletest on töökohakolded. Seega levib viirus kohtades, kuhu valitsus oma piirangutega sisuliselt sekkuda ei saa,“ selgitas peaminister.

Nakatumiste arvu langemiseks on vaja vähendada vahetuid kontakte

“Tööandjad, palun suhtuge täie tõsidusega juba kehtivate piirangute täitmisse. Viiruse levikut takistab avalikes kohtades turvalise kahemeetrise vahe hoidmine, maskikandmine avalikus ruumis, sealjuures ühissõidukites. Samuti desinfitseerivate vahendite kättesaadavuse tagamine. Äärmiselt oluline on kanda maske igas olukorras, kus toimuvad inimestevahelised kokkupuuted. Seda nii töö ajal kui ka puhkehetkedel,” toonitas peaminister.

“Nüüdseks on COVID-19 kriis Eestis kestnud pea aasta. Inimestel on tekkinud viirusest ja piirangutest väsimus ning üldine ohutunne on vähene. Samas on teadusuuringud näidanud, et kõige tõhusamad viisid viiruse ohjamiseks on need, mis tulenevad inimeste käitumisest ja hoolsusest ehk endast ning teistest hoolimisest,” sõnas ta.

Omalt poolt lubab peaminister hoogustada vaktsineerimist, mis aitab kõige tõhusamalt panna piiri viiruse edasisele levikule ning ühel hetkel tavapärase elu juurde naasta. Samuti teha omalt poolt kõik selleks, et suurendada inimeste valmisolekut ja teadlikkust piirangute järgimisel.

Pöördumise terviktekst

Kaja Kallas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields