Avaleht

Peaminister Rõivas kohtumisel tööandjatega: hindan teie panust rändekriisi lahendamisel

Peaminister Taavi Rõivas tänas eile, 16. septembril Eesti Tööandjate Keskliidu üldkogul tööandjaid valmisoleku eest panustada rändekriisi lahendamisse.

“Mitmed ettevõtjad on kinnitanud, et on pagulaste Eestisse saabumisel valmis neile koheselt tööd pakkuma,” ütles Rõivas ja lisas, et see annab usku Eesti ühiskonna valmidusse rändekriisiga adekvaatselt toime tulla.

Peaministri ja Eesti Tööandjate Keskliidu kohtumise teemadeks olid lisaks rändeküsimusele veel riigireform, Gunnar Oki raport Eesti kõrghariduse tegevussuundade kohta ning tööjõumaksud.

Riigireformist rääkides tutvustas Rõivas valitsuse tegevuskava, et tagada avaliku sektori paindlikkus ja tänapäevasus. Ühe positiivse näitena tõi ta omavalitsusreformi ja valitsuse plaani toetada kohalike omavalitsuste vabatahtlikku ühinemist suuremate ühinemistoetuste kaudu. “Valitsuse eesmärk on jälgida, et avaliku ja erasektori hõive suhe oleks kooskõlas muutustega riigi tööealises elanikkonnas,” sõnas ta.

Tööandjate Keskliidu üldkogul toimunud arutelu teemaks oli ka peaministri Teadus- ja Arendusnõukogu tellitud Gunnar Oki raport Eesti kõrghariduse tegevussuundade kohta. Peaministri sõnul oli raporti tulemus julge ning diskussioonile õhutav. “Nüüd olemegi selles faasis, kus on vaja avalikku arutelu, muuhulgas ettevõtjate kui teatud mõttes tellijate või klientide seas,” ütles Rõivas. Tema sõnul on tööandjate tugi ja kaasamõtlemine selles arutelus võtmetähtsusega, sest nad saavad kõrgharidusest ja teadusest sisendit oma tegevusse.

Fotod kohtumiselt:
https://valitsus.ee/et/galeriid/eesti-tooandjate-keskliidu-volikogu-1609…
Allikas: Riigikantselei

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields