Avaleht

Peagi lõpeb kandideerimine Eesti suurimale ettevõtluskonkursile  

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ootavad kõiki ettevõtjaid osalema Eesti suurimal ettevõtluskonkursil „Eesti Parimad Ettevõtted 2019“. Kandideerida saab kuni 3. juulini. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 11. oktoobril toimuval auhinnagalal, mida kannab üle ETV.

Eesti suurima ettevõtluskonkursi eesmärk on tunnustada edukaid ja perspektiivseid Eesti ettevõtteid ning seada neid teistele eeskujuks. Eelmisel aastal võitis aasta ettevõtte tiitli Cleveron AS. Cleveron tõi välja, et tiitel aitas neid välissuhtluses ja suurendas potentsiaalsete partnerite silmis usaldusväärsust.

„Ettevõtlus ja ettevõtlik mõtteviis on see, millest sõltub suuresti Eesti areng ja Eesti inimeste heaolu kasv,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Arto Aas. „Ettevõtjatel ja tööandjatel on suur roll selles, et Eesti oleks ergas ja innovaatiline riik. Konkursiga soovime üles leida ja tunnustada just sellised ettevõtted, hoolimata tegevusalast ja suurusest,“ lisas Aas.

EASi juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul kasvab meie majandus tänu paljudele ambitsioonikatele ettevõtetele ning ettevõtluskonkurss on hea võimalus väärtustada ja tunnustada neid selle väärtusliku panuse eest. „Siiski ei pea võitmiseks olema suur ettevõte, näiteks 2014. aasta ettevõtteks valiti Top Marine OÜ, millel oli toona vaid 12 töötajat,“ julgustas Ivask kõiki ettevõtjaid konkursil osalema.

„Kui tead, et oled teinud tublit tööd ja ettevõtte majandustulemused on head, anna endast märku. Kaotada ei ole midagi, küll aga võita kõrge tunnustus, mis avab palju uusi uksi,“ julgustas kaubanduskoja peadirektor Mait Palts. „Soovime tänada ja tunnustada ettevõtteid, kelle majandusnäitajad on olnud jätkuvalt edukad. Lisaks oma ettevõtte edule aitavad nad kaasa Eesti ettevõtete konkurentsivõime tõusule ja omakorda Eesti majanduse kiiremale arengule,“ lisas Palts.

Ettevõtluskonkurss liidab endas kahte konkursi:

  • Ettevõtluse auhinda annab välja EAS koos Eesti Tööandjate Keskliiduga. Auhind antakse välja viies kategoorias: aasta eksportöör, aasta uuendaja, aasta välisinvestor, aasta disaini rakendaja ja aasta pereettevõte. Ettevõtluse auhinna konkurss on riigi kõrgeim tunnustus silmapaistvatele ja edumeelsetele ettevõtetele.
    Konkursile saab kandideerida veebilehel: www.eas.ee/ettevotluseauhind/
  • Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabeli koostab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Konkursi raames koostatakse ettevõtete üldine konkurentsivõime paremusjärjestus ettevõtete majandusnäitajate põhjal ning lisaks valdkondlike edetabelite koostamisele selgitatakse parimad välja ka ettevõtte suuruse arvestuses.

Konkursile saab kandideerida veebilehel: www.koda.ee/et/konkurentsivoimeedetabel

 

Kui ettevõtted on osalenud eelmistel aastatel, siis see ei ole takistuseks, et uuesti kandideerida.Kandideerimine on avatud kuni 3. juulini 2019.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields