Avaleht

Peaasi.ee kutsub ettevõtteid osalema emotsionaalse enesetunde küsitluses

Peaasi.ee kutsub ettevõtteid osalema emotsionaalse enesetunde küsitluses. Foto: Freepik
Foto: Freepik

Kuni 6. märtsini saavad ettevõtted ja organisatsioonid registreeruda Peaasi.ee keskkonnas oma töötajatega emotsionaalse enesetunde küsitlusele, et saada tasuta ülevaade personali vaimse tervise olukorrast.

Miks osaleda emotsionaalse enesetunde küsitluses?

Emotsionaalse enesetunde küsitlus annab igale vastajale ülevaate oma vaimse tervise seisust ja organisatsioonile tervikuna ülevaate töötajate vaimse tervise hetkeolukorrast. Tulemuste põhjal on võimalik pöörata organisatsioonis rohkem tähelepanu hetkel töökeskkonnas esinevatele vaimse tervise raskustele ja pakkuda töötajatele teadmisi oma vaimse tervise hoidmiseks.

Võimalus osaleda ka vaimse tervise vitamiinikuuril

Testi täitmise järel kutsub Peaasi.ee ettevõtteid ja organisatsioone osalema ka 13. märtsist kuni 16. aprillini toimuval vaimse tervise vitamiinikuuril. Vitamiinikuur keskendub vaimse tervise tugevdamisele, kuid oluline on olla teadlik ka vaimse tervise raskustest. See võimaldab õigel ajal pöörata tähelepanu enesehoiule, kasutada lähedaste või kolleegide tuge ning vajadusel professionaalset abi otsida.

Test annab tagasisidet töötajale kui ka kogu organisatsioonile

 • Testi on võimalik täita elektrooniliselt nii eesti, vene kui inglise keeles. Test koosneb 25 küsimusest, millele vastamine võtab kuni 10 minutit. 
 • Iga inimene saab testi täita anonüümselt. Seejärel saab igaüks enda tulemuste kohta tagasiside koos soovitustega vaimse tervise tugevdamiseks. 
 • Iga ettevõte saab koondtulemuse oma ettevõtte kohta Peaasi.ee meeskonnalt (NB! koondtulemus on nähtav organisatsioonidele, kus on rohkem kui 10 testi täitjat).
 • Koos organisatsiooni koondtulemustega on võimalik saada ka esmaseid soovitusi, kuidas oma töötajaid toetada. 
 • Küsitluse tulemusi tutvustatakse ka laiemale avalikkusele. Kõigi vastanud organisatsioonide ja nende töötajate tulemused jäävad anonüümseks. Organisatsiooni koondtulemusi näeb vaid konkreetse organisatsiooni esindaja.
 • 2022. aastal testimises osalenud organisatsioonid saavad võrrelda oma eelmist koondtulemust käesoleva aasta omaga. Organisatsioonid, kes ei ole varem osalenud, saavad võrrelda oma tulemust kõigi organisatsioonide koondtulemustega.

Ajakava ja lisainfo

Küsitluses osalemine on organisatsioonidele tasuta. Vaimse tervise vitamiinide teavitust rahastab Tervisekassa.  

 • Testimisele registreerimine: 21.02-06.03.
 • Peaasi.ee saadab igale registreerunud organisatsioonile unikaalse testimise lingi: 06.03-08.03.
 • Testimine on avatud kõigile töötajatele: 06.03.-21.03. Palume eelnevalt läbi mõelda töötajate kaasamise viisid ning kanalid.
 • Organisatsiooni koondtulemused ja soovitused saadab Peaasi.ee alates 22.03.
 • Vitamiinikuuris osalemine: 13.03.-16.04. Kuuri materjalid ja juhised saabuvad koos testimise lingiga.

Rohkem infot leiad www.peaasi.ee.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields