Avaleht

Peaasi.ee ja Tööandjate Keskliit kutsuvad märtsis läbi viima V-vitamiini kuuri

Oleme sel kevadel isegi rohkem vitamiinivaeguses kui tavaliselt. Pingelised ajad on nii ees kui selja taga ja vajame turgutust. Kevadine aeg on ka olnud varasematel aastatel suitsiidiriski poolest raskem periood. Peaasi.ee on võtnud peale pikka sügis-talvist perioodi fookusesse viis vaimse tervise vitamiini (ehk V-vitamiini kuuri), mis aitavad inimestel tasakaalu hoida ning ka töövõimet säilitada. 

Millised on viis vaimse tervise vitamiini?

  • puhkus ja hea uni
  • liikumine ja ühised tegevused
  • tasakaalustatud toitumine
  • head suhted
  • positiivsete emotsioonide kogemine

Vitamiinikuur kestab 01. märtsist – 4. aprillini. Igal nädalal võtame fookusesse ühe vaimse tervise vitamiini komponentidest. Teadlikkuse ning teadvustamise tõstmiseks tutvustame vaimse tervise vitamiini viit komponenti artiklite, kogemuslugude ning veebiseminaride vahendusel. Lisaks anname inimestele võimaluse enda vitamiini taset veebis testida ning jagame soovitusi, kuidas vaimset heaolu kasvatada ning võimendame sõnumeid ka massimeedias. 

Tegevust toetab emotsionaalse enesetunde küsitlus, mida saavad organisatsioonid kasutada, kui registreerivad end  SIIN.
Lisainfo V-vitamiini kuuri ja emotsionaalse enesetunde küsitluses osalemise kohta: Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa, anna-kaisa.oidermaa@peaasi.ee.

 

Algatuse rahastajad, partnerid ja kaasamõtlejad on Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Haigekassa, Sotsiaalministeerium, Tervise Arengu Instituut, Rademar, Rahva Raamat, Eesti Energia, Terviserajad, Coop, TÜ Eesti geenivaramu, TEDxTallinn, Tartu Linn, Valge Õhupall.

Kui soovite V-vitamiini teavituses oma organisatsiooniga aktiivsemalt kaasa lüüa, võta ühendust: sandra@peaasi.ee.

 

 

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields