Avaleht

Parimaks praktikakohaks pürgib 60 ettevõtet

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursil „Parim praktikakoht 2017” kandideerivad kõige edumeelsema ja silmapaistvama praktikakorraldusega tööandja tiitlile 60 ettevõtet.

Konkursi hindamiskomisjoni esimehe, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul väärib märkimist tugev koostöö koolide ja ettevõtete vahel.

„Ligi kaks kolmandikku kandidaatidest esitasid koolid, mis näitab, et paljud kõrg- ja kutsekoolid on leidnud endale head ja usaldusväärsed koostööpartnerid, kellega praktikakorraldusse panustada,” sõnas Tamsar. „Konkursile laekunud avalduste põhjal on rõõm näha, et Eesti tööandjad tegelevad jõudsalt töötajate järelkasvu ja on valmis pingutama, et tublid noored leiaksid just nende juurde tee. Eriti hea meel on selle üle, et praktikakorraldusse panustavad nii suured kui ka väikesed ettevõtted ja seda üle kogu Eesti.”

Lisaks parimale praktikakohale valitakse ka parim regionaalne praktikakoht ja parim väikeettevõttest praktikakoht. Konkursile said kandidaate üles seada nii ettevõtted ise, kui ka kõrg- ja kutseõppeasutused. 

Võitjad valib viieliikmeline hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar, Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE tegevjuht Ene Olle, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tööstus- ja haridusvaldkonna juht Pille Meier ja Tallinna Teeninduskooli direktor Meeli Kaldma.

Parima Praktikakoha tiitli võitja kuulutatakse välja 10. aprillil. Auhinnad, milleks on Ivo Lille kaunid klaasskulptuurid, antakse üle ettevõtetes kohapeal. Võitjad saavad õiguse kasutada ka spetsiaalset märgist.

Eelmisel aastal pärjati Eesti parimaks praktikakohaks ABB AS, parim regionaalne praktikakoht oli Fortaco Eesti ja parim väikeettevõttest praktikakoht Gurmeeklubi OÜ.

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

 

Eesti Tööandjate Keskliit valib parimad praktikakohad kolmes kategoorias:

Parima praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kes paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega praktika- ja/või õpipoisiõppe kohtade pakkumisel ning panustab kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu tähelepanuväärsel moel, kasutades praktikasüsteeme ja –mudeleid, millest teistel on võimalik õppida.

Parima regionaalse praktikakohana tunnustatakse tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või õpipoisiõppe kohtade pakkumisel edendab tähelepanuväärsel moel regionaalset koostööd kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu koolitamisel.

Parima väikeettevõttest praktikakohana tunnustatakse kuni 49 töötajaga tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või õpipoisiõppe kohtade pakkumisel paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields